Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A pénz tényleg nem boldogít a...

A pénz tényleg nem boldogít a mai fogyasztóközpontú világban?

Figyelt kérdés
Engem sokmindenben boldogtalanná tesz a pénztelenség. Pldul, hogy nem tudok mindent megadni a kisbabánknak, amit szeretnék. .-((((
2010. nov. 2. 12:49
 1/6 anonim válasza:
53%

Háát igen.. ez egy jó kérdés...

Maga a pénz nem, viszont a pénz értéke által tudunk beszerezni olyan dolgokat, amiben örömünket leljük.

Persze itt nem az örömlányokra gondolok, mert ez teljesen más boldogság :)

Hanem, hogy be tudjuk szerezni azokat a dolgokat, amitől komfortérzetünk nő.

De ha dolgozol (nem bánt a lelkiismereted) és egy olyan közegben vagy akiket szeretsz meg ők is téged, akkor úgy is lehetsz boldog és ez többet ér.

17/F

2010. nov. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
A pénz, a boldogság egyik eleme. Csak akkor tesz boldoggá, ha a többi elem sem hiányzik. (pl. egészség, rendezett emberi kapcsolatok, önbecsülés stb) Persze, ha megfordítjuk, akkor hiába van meg minden egyéb feltétel, a pénz (súlyosabb) hiánya bizony vezethet boldogtalansághoz...
2010. nov. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A pénz nem boldogít, de a hiánya rengeteg boldogtalanság forrása lehet. A második válaszolóhoz hasonlóan látom. Sem túlértékelni, sem alulértékelni nem jó a pénz szerepét.
2010. nov. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Pusztán a pénztől nem leszel boldog. De sajnos ha nincs elég, az okozhat boldogtalanságot.

Megoldás lehet még, hogy reálisan alakítjátok az igényeiteket. Pl. én is szeretnék nagyon szép új bútorokat a nagymamától örökölt helyett, de be kell lássam, hogy nem telik rá. Így aztán marad a sokadszori átfestés.

Meg kell találni azt, amiben többet tudsz adni a babádnak.

Pl. az én szüleim nem voltak túl gazdagok, amikor születtem. De senkivel az ismerőseim közül nem játszott annyit az anyukája kicsinek, mint velem. Emlékszem a régi lakásunkra, hát nem volt valami szép. De ha éppen ahhoz volt kedvem, hogy csapjuk szét a lakást, akkor anyukám még segített is benne - később amikor átvitt a barátnőjéhez, akinek szintén volt egy akkora lánya, mint én, és kitaláltam, hogy játsszunk valamit, ami egy kisebb felfordulással járt, a barátnő sikítva rohant, hogy nem szabad, nem szabad, tönkreteszed a bútort! Már akkor éreztem, hogy nekem jobb otthon, mint a másik lánynak...

2010. nov. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A "pénz nem boldogít"-ból nem következik az, hogy pénztelennek lenni jó.


A pénz boldogít, ha alapvetően rendben van az életed és csak a pénz hiányzik belőle. Pl ha neked most felajánlanák, hogy kapsz 100 mill ft-ot, de soha többé nem láthatod a szeretteidet, Te ugye nem a pénzt választanád?

2010. nov. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
70%

14:40 Tetszik a válaszod egyetlen apróságot leszámítva:


"szeretnék nagyon szép új bútorokat a nagymamától örökölt helyett, de be kell lássam, hogy nem telik rá. Így aztán marad a sokadszori átfestés."


helyett inkább:


szeretnék nagyon szép új bútorokat a nagymamától örökölt helyett, de be kell lássam, hogy EGYELŐRE nem telik rá. Így aztán elkezdek gondolkodni azon, hogy tudnám megoldani, hogy teljen rá. ADDIG marad a sokadszori átfestés.

2010. nov. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!