Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tehetek? Van házam és még...

Mit tehetek? Van házam és még sincs!

Figyelt kérdés

Van egy ház a tulajdonomban.A volt párom a haszonélvező.

A két gyermekünk miatt vettük a házat.

3.500.000.ft.volt az ára.Ebből 1.200.000ft.volt a szoc.pol.

1.800.000.ft.-ot a nagypapa adott (az unokáknak)a fennmaradó 500.000.ft.-ot a volt párom adta és ezért cserébe megkapta a haszonélvezeti jogot!

Az állandó veszekedések miatt elköltöztem a gyerekekkel,de az állandó lakcímünk ott maradt. Volt párom megvette a szomszéd házat amit felújított és beköltözött.Az én házamban falusi turizmusként szobákat ad ki.Most 3 év elteltével szeretném eladni a tulajdon jogom (van rá vevő) persze Ő maradna haszonélvező!

Másik megoldás az lenne ha beköltöznénk a gyerekekkel.,de Ő mindkét dolgot ellenzi.A bíróság polgári peres úton tud csak dönteni,de az rengeteg pénzembe kerülne és most nem állok úgy anyagilag.(értékbecslés,6% illeték a bíróságnak,ügyvéd stb.)Most mit tehetek????

Kulcsot sem ad,sőt be sem mehetek a házamba! :-(


2010. nov. 3. 19:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
És mi akadálya a tulajdonod eladásának? Semmi. Azt mondtad, hogy a haszonélvezete amúgy is megmaradna. A haszonélvezőnek nem kell a beleegyezése az eladáshoz. Elmentek ügyvédhez, megírja az adásvételit, a vevőd kifizeti az haszonélvezettel csökkentett piaci értéket neked (vagy amiben megegyeztek), és máris a vevői az ingatlan, haszonélvezettel terhelten. Erről a haszonélvezőnek mégcsak tudni sem kell...
2010. nov. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi,de tudod már nem tudom,hogy mit lehet és mit nem.

Mivel 3 ügyvédnél jártam,abból kettő szerint kell a haszonélvező beleegyezése is.Ezért is írtam ki a kérdést,hátha valaki többet tud....

2010. nov. 3. 19:45
 3/12 A kérdező kommentje:

Mit tehetek akkor ha nem veszi meg a vevő????

Akkor hogyan tudom vissza szerezni a házam????

2010. nov. 3. 19:51
 4/12 anonim válasza:

Szia!


A házat pontosabban a tulajdonrészed valóban nem adhatod el a haszonélvező beleegyezése nélkül.Kaki helyzet,de ez van.

2010. nov. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Akkor most mit tegyek?

Minden marad a régiben?

2010. nov. 3. 22:00
 6/12 anonim ***** válasza:

[link]


Én tuti nem vennék olyan ingatlant, amin rajta marad a haszonélvező, ugyanis addig, amíg ez a joga fenn marad, semmi esélyem ahhoz, hogy én használhassam az ingatlant.


Ha Te sem találsz ilyen vevőt, akkor sajnos csak a közös tulajdon megszüntetésére indíthatsz bírósági eljárást, az pedig kész ráfizetés. Azt is vedd figyelembe, hogy a szocpol is ott van a házon, annak is vannak bizonyos szabályai, hogy lekerüljön az ingatlanról és ne kelljen visszafizetni se.

2010. nov. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az írásodból nem derül ki, hogy tulajdonképpen kinek az apja a nagypapa, aki az 1.8 mill ft-ot adta? Ha pl a férjedé akkor tulajdonképpen a férjed és a családja adta össze a házra valót, ehhez kaptátok a szocpolt. Az én erkölcsi érzékem szerint ebben a helyzetben max a szocpol-ból járó részt próbálnám valahogy visszakérni és nem érezném úgy, hogy "van egy ház", persze azt nem tudom, mit mond erre a jog.
2010. nov. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
jav.: "van egy házam"
2010. nov. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Az Én édesapám segített ki minket.
2010. nov. 5. 21:00
 10/12 anonim ***** válasza:
Akkor nagyon sajnálom, de ez így kifejezetten rossz döntés volt. Valószínűleg nem voltatok tisztában azzal, mit is jelent jogilag a holtig tartó haszonélvezet.
2010. nov. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!