Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kölcsönt hogyan lehet visszasz...

Kölcsönt hogyan lehet visszaszerezni? (Bővebben lent) Bármilyen tanács jól jönne (verő legények stb nem, mert nem az én stílusom) Egy elkeseredett kisbabás anyuka

Figyelt kérdés
Tanácsot, segítséget kérek! Röviden: a férjem vett fel az anyjáéknak Providentes kölcsönt. Úgy volt, hogy a férjemnek csak a nevén van a kölcsön és anyósom fizeti! Nem fizette és nekünk se mondta, hogy nem tudja fizetni házvásárlásnál derült ki hogy, a férjemet felrakták a KHR (BAR) listára (ahonnan sikerült leszedetnem, mert nem értesítettek arról minket, hogy nincs fizetve a kölcsön és úgy raktak fel). Befizettük anyósom helyett a fennálló 125000 Ft-ot. Ez volt 2009. márciusában! Azt mondta, hogy egy héten belül visszaadja a pénzt, ezért a férjem nem íratott vele papírt (szóbeli megállapodás történt) a tartozásról. (amikor felvette a kölcsönt nekik akkor még nem is ismertük egymást). Mondanom se kell 1 Ft-ot sem adott azóta vissza a pénzből, mondván, hogy neki sincs és semmilyen hajlandóságot nem mutat a pénz visszafizetésére. Közben kisbabánk született és iszonyatosan szükségünk lenne a pénzre (mikor én hívom letagattatja magát, vagy nem veszi fel a telefont a férjem is próbálta visszakérni de semmi eredmény) Ügyvédet csak a pénz visszakapása után tudnék fizetni! Ilyen helyzetben mit tudok tenni? Hogyan tudnám a pénzt visszaszerezni?
2010. nov. 4. 23:13
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
fizetési meghagyás...de én hagynám a francba....az anyám nekem bőven ér 125ezret, a férjed meg tanuljon az esetből
2010. nov. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, csak ez a drága "anya" jó párszor alánk rakott már és most elégeltem meg, most is fizetünk olyan kölcsönt amit anno azért vett fel a férjem, hogy enni tudjanak az anyjáék! Azóta nem nagyon keresi az anyja, több mint 4 hónapja még egy sms-t sem küldött hogy mi van a férjemmel (a gyereket sosem látta pedig már 16 hónapos)A férjem pedig nem tud tanulni az esetből, mert közös kasszán vagyunk! Amúgy ez 1 havi fizetésünk! Kicsit elegem van már a kényszeres "jótékonykodásból"!
2010. nov. 4. 23:29
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát igen, ez tényleg fura, hogy a férjed a saját anyjától akarja a pénzt behajtani még akkor is ha ilyen viszony.

Jogilag van rá lehetőség, de én sem foglalkoznék vele a helyetekben, úgy tekinteni rá, hogy tanulópénz volt.

2010. nov. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én akarom a pénz visszaszerezni!Szerintem az a furcsa, hogy veszi a piát meg a cigit, minden hónapban autót tartanak fönt (nekünk nincs) {a 10 ottmaradt gyerekből (2 tanköteles) 1 dolgozik}
2010. nov. 5. 00:11
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
nalátod. 10 gyerek! Ne várj tőlük semmit, felejtsd el a nevüket, az arcukat és hogy valaha ismerted őket. Jogi lehetőséged úgysincs, minden másért meg sokévi börtön jár, amit a gyermeked sínylene meg.
2010. nov. 5. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen a férjemék összesen 12-en (tizenketten) testvérek (és nem azért hogy dicsérjem de egyedül belőle lett valaki, pedig vannak nála idősebbek és fiatalabbak is bőven van ott aki 16 évesen szült 9 hónapnyi titkolózás után van alkoholista van munkaundortól szenvedő nem is egy). Azért anyuka úján ott virítanak az aranygyűrűk...
2010. nov. 5. 00:26
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy sem tudod visszaszerezni. Sajnos saját tapasztalat. Röviden a lényeg az, hogy 8 éve vettem fel az apámnak 500 e. ft hitelt. Fizette egy évig az 5 évből és detto így jártam, mint te-ti. Ihattam-ihatok rá hideg vizet! Sajnos nem minden szülő gondolkodik egyformán, hogy "inkább adok, mint elvegyek a gyerekemtől". Szerintem nem tehetsz mást, mint felejtsd el a drága mamát egy életre
2010. nov. 5. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!