Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mikor lesz Mo. -on hulladék...

Mikor lesz Mo. -on hulladék újrahasznosítás?

Figyelt kérdés

Mikor lesz majd hulladék reform, amikor majd a hulladékot nem kidobjuk aztán elégetik vagy egyes emberek a természetbe szórják.

Mikor lesz olyan amikor szelektíven lesz a hulladék kezelése , és újrahasznosítják ? Folyamatban van már ez a projekt ,vagy ez ígymarad még sokáig ahogy a jelenben folyik ?


2010. nov. 6. 21:22
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Nem tudom, hogy hol laksz, de nálunk már jó pár éve vannak szelektív hulladékgyűjtő szigetek és hulladékudvarok. Az ott összegyűjtött hulladékot pedig újrahasznosítják, illetve ha ez nem lehetséges, akkor ártalmatlanítják (például festékek, akkumulátorok).
2010. nov. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Majd ha mindennap bejössz a lakásomba, és szétválogatod azt a sok szart, amire én lusta vagyok.
2010. nov. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
30%
Majd akkor, ha a szelektív hulladékgyűjtőket nem öntik össze, mikor ürítik.
2010. nov. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
21:56! Csak megjegyzem, hogy attól, hogy Te azt látod, hogy egy tehergépkocsival egyszerre ürítik ki az összes hulladéktárolót, attól az még nem egyenlő azzal, hogy összekeverik. A szerkezeten belül több tároló van, amit ide-oda tudnak mozgatni, így a megfelelő szemét a megfelelő rekeszbe kerül.
2010. nov. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%

Én egy társasházban lakom. Gyűlik a szemét a szemetesvödörbe (kajamaradék, műanyagflakon, reklámhulladék amit bedobálnak akár akarom akár nem, konzervdobozok, cigarettacsikkek, stb). Mikor megtelik, fogom magam, és beleöntöm a lépcsőházi szemétledobóba. Ahol egy nagy konténerbe megy alul, a többi lakó hasonló cuccával egyetemben. Ennél többre nekem még ha volna is időm, energiám, akkor se érne többet, mivel úgyis egy konténerbe megy. Millió ilyen lakás van.

Ilyen körülmények között csak akkor lehetne változás, hogyha a szeméttelepeken alkalmaznának külön arra embereket, hogy ezt a sok izét szétválogassák.

2010. nov. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
23%

22:34! Két évvel ezelőtt még én is tízemeletes házban laktam, úgyhogy ismerem a szemétledobós rendszert. De nálunk a házak között voltak (illetve most is megvannak) szelektív szigetek. Én a szemétledobóba csak azt a hulladékot dobtam bele, amit nem tudtam a szelektívbe beledobni (papírt, üveget, műanyagot és a fémet gyűjtötték ott). Útban a buszmegálló vagy a garázs felé egyáltalán nem esett nehezemre, hogy bedobjam azt a pár palackot vagy azt a köteg újságpapírt. Amúgy a panelek közvetlen szelektív hulladékgyűjtésére is van kísérleti rendszer, de eléggé jelentős beruházás lenne a lakóközösségek számára.


[link]

2010. nov. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%

Én is tudom, hogy vannak, voltak. 2004 környékén volt ez nagy sláger, mikor ezt kitalálták, akkor még szórólapon is népszerűsítette az önkormányzat, hogy hol találhatók. A legközelebbi hozzám vagy 500 méterre volt található, láttam is a 4 különböző színű konténert.

Nemrég arrafelé vitt az utam, és kifejezetten néztem, hol vannak, de csak hűlt helyük volt. Nyilván azok is "megélhetéssé" lettek. Ez Magyarország.


Ezt leszámítva én is elismerem, hogy hibás vagyok ebben, de legürizett nap után nekem néha még arra sincs erőm, hogy lezuhanyozzak, nemhogy még szemetet válogassak.

De nem is kéne, ha alkalmaznának szortírozó embereket a szeméttelepen. Ez tipikus "cigánymunka", csak az a gond vele, hogy a derék kisebbség arra érdemes tagjai nem hajlandóak elvállalni, mert az érte kapható minimálbérnél jóval többet húznak családi pótlék címén. Nulla munkával.

Ha megvalósulna az, hogy a családi pótlék nem pénzben járna, hanem adókedvezményként (pl. 3 gyerek után nem kéne egyáltalán adózni a munkabérből), akkor szerintem mindjárt volna erre is jelentkező. Az a 2011-es minimálbér szerint nettó 76ezret jelentene, annál többet meg ne akarjon az, aki nem volt hajlandó semmit letenni az asztalra gyerekkorában. Én is kevesebb, mint a dupláját kapom ennek, úgy, hogy x évig nem kerestem semmit, mert a diploma megszerzésével voltam elfoglalva.

2010. nov. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Teljesen jogos , rosszul tettem fel a kérdést. Én konkrétan arra gondoltam mikor 1 nagy kuka helyett több szemetes lessz egy háztartásban és az így szétválogatott hulladékot üzemekbe viszik ahol újrahasznosított alapanyagként adják el.
2010. nov. 7. 10:59
 9/9 Rothenberger válasza:
Rettentően egyszerű... Veszel szemetest vagy kinevezel valamit annak, szétválogatod a hulladékaidat és aztán elviszed a megfelelő helyre. A válogatás persze csak annyiból áll, hogy nem a többi közé dobod. Miért várjuk, hogy ezt is más oldja meg helyettünk?
2011. márc. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!