Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy találjak...

Mit tegyek, hogy találjak végre munkát? Már nagyon kellene!

Figyelt kérdés

20 éves egyetemista lány vagyok, a szüleim sajnos nem túl gazdagok, nem tudnak támogatni a sulihoz. Eddig bébiszitterként dolgoztam alkalmanként egy ismerősömnek, de a kicsi, akire vigyáztam óvodás lett, úgyhogy már nem kell rá vigyáznom többet. Idén még szociális támogatást se biztos, hogy kapok, mert a nővéremnek már nincs több állami támogatott féléve az egyetemen, szóval egyáltalán nincs semmi pénzem. Regisztráltam egy csomó diákmunka szövetkezetbe, kb 2-3 hetente bemegyek érdeklődni vagy felhívom őket, de mindig elküldenek, hogy nincs semmi munka és majd szólnak, ha lesz (ez már kb 2 éve így megy és sose szóltak még). Neten, újságban meghirdetett alkalmi munkákra és diákmunkákra is szoktam jelentkezni, de ha e-mailt kell írni, arra sose válaszolnak, ha meg fel kell hívni őket, akkor megígérik, hogy majd visszahívnak és persze soha nem teszik meg.

Nagyon kellene pénz jegyzetekre is, bérletre is (most biciklivel járok suliba, de télen nem fogok tudni biciklizni a hidegben)! Másoktól meg mindig hallom, hogy itt meg ott dolgoznak, meg a fizetésükről beszélnek, én meg nem találok semmi munkát :( Velem van a baj? Miért nem akar senki sehová felvenni?


2010. nov. 7. 09:50
 1/7 anonim válasza:

Én egy dolgot tudok ajánlani. Merülj bele a komolyabb grafikai munkákba (Photoshop, Corel), esetleg a webprogramozásba.


Nyiss egy design shopot, ha beéred kevesebb pénzzel, akkor lesz munkád. Sajna ennyit tudok ajánlani, remélem sikerül munkát találnod.


Szornyű, hogy mi van itt.

2010. nov. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, én egy éve végeztem, de mindig találtam magamnak melót az egyetem mellett. Volt egy félév, amikor piacra mentem ki pakolni; volt, hogy a Tescoba árufeltöltőnek. Volt, hogy boltban voltam eladó; volt, hogy magánórákat adtam a fiatalabbaknak, nyelvet tanítottam vizsgára készülőknek. Voltam kocsmáros is egy késdobálóban. Később pedig el tudtam helyezkedni egy jól fizető pozícióban a diplomámnak megfelelően, sínre került az életem.

Ehhez persze az kellett, hogy nyitott szemmel járjak, és ne féljek odamenni egy emberhez, akinek szemmel láthatóan szüksége volt a segítségre, és rákérdezzek. Nem volt büdös a munka, ha kellett valami, dolgoztam - a legjobb cégér az elégedett vevő/munkáltató. Nem kértem sokat, de ha egyszerre három-négy helyre jársz, elég normális összeg jött össze az ösztöndíj mellé (szociálist én sose kaptam). Alacsonyan tartottam az igényeimet, és így meg lehetett élni. IGaz, ez Pesten volt, de ha kell, itt tudsz melót találni.


A lényeg, te is nézz, teli van a város olyannal, hogy eladót keresnek, gimi közelébe rakd ki a hírdetéseket korrepetálásról (lassan jön az érettségi őrület), kérdezd meg a volt családot, hogy nincs-e kisgyerekes barátjuk (barátom így került be állandóra 3 családhoz, összesen 7 gyereket "felnevelve"), keress hostess melókat (ők azok, akik a Tescoban kóstoltatnak), stb...

2010. nov. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"A lényeg, te is nézz, teli van a város olyannal, hogy eladót keresnek, gimi közelébe rakd ki a hírdetéseket korrepetálásról (lassan jön az érettségi őrület)"


Ezzel már próbálkoztam, az utcán meg neten is meghirdettem korrepetálást és bébiszitterkedést is, de csak azt értem el vele, hogy mindenféle perverz idióták feljegyezték a telefonszámomat és trágár smseket küldözgetnek.


"kérdezd meg a volt családot, hogy nincs-e kisgyerekes barátjuk (barátom így került be állandóra 3 családhoz, összesen 7 gyereket "felnevelve")"


Ezt is megtettem, azt mondták, nem tudnak senkit, de majd szólnak, ha találnak valakit (ez volt kb. július végén)


"keress hostess melókat (ők azok, akik a Tescoban kóstoltatnak), stb..."


Minden hirdetésre, amire csak egy kicsi esélyem is lehet, jelentkezni szoktam, de mint fentebb írtam, vagy egyáltalán nem válaszolnak, vagy megígérik, hogy értesítenek, aztán eltűnnek. Nem tudom, mi lehet a baj velem, tényleg annyira igyekszem munkát találni... Miskolci vagyok amúgy, van esetleg innen a környékről valaki?

2010. nov. 7. 10:52
 4/7 anonim ***** válasza:

anno találtam munkát diákszövetkezetnél. gyárban.


aztán nyaranta ismerősöm cégénél vettek fel büfébe.


aztán pedig korrepetáltam. hirdetést adtam fel 1 tantárgyból és iskolásoknak tanítottam. 600-1000Ft/óráért. az jó volt.

2010. nov. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is borzasztó nehéz munkát találni. Engem nyáron 3 diákszövetkezettől küldtek el úgy, hogy semmilyen munkát nem tudnak ajánlani. Ja és van egy gyár, ahová harmadjára adom be a jelentkezésemet... mint utólag kiderült, először az volt a bajuk, hogy nem dolgozik ott rokonom, úgy nem is foglalkoztak velem, aztán bevitettem egy ott dolgozó ismerősömmel a jelentkezési lapot, akkor a nevem alapján azt hitték cigány vagyok, ezért nem vettek fel (elég szomorú), most direkt ráírtam a lapra, hogy magyar vagyok, kíváncsi vagyok, mi lesz...
2011. máj. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja és egyébként a korrepetálás bejön, ha van sok gyerek az ismeretségi körödben.
2011. máj. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Dettó ugyanez, csak pasiban... tökre átérezlek. Nekem is ugyanez.
2015. dec. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!