Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vaterán hol találom egy...

Vaterán hol találom egy termék minimál árát?

Figyelt kérdés
Licitáltam egy termékre, azt írja, hogy a licitem nem éri el a minimálárat, de akárhogy nézem az adatlapot, nem találom, hogy ez mégis mennyi.
2010. nov. 10. 13:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Mert az eladó rejtetté tette.


Lehet, hogy fogalma sincs mennyit érhet a cucc ezért a minimálárat valami hatalmas összegre írta be, de nem akarja, hogy az esetleges irreális minimálár miatt ne licitáljanak. Így megtudhatja, hogy kábé mennyit érhet a cucc.

2010. nov. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hű, cseles. :)


És ha most minimálár alatt tart a licit, és letelik az aukció, akkor viheti a legtöbbet ajánló vásárló akkor is, ha nincs annyi, mint a minimál ár?

2010. nov. 10. 13:46
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem viheti senki minimálár alatt. Egyébként elég nagy hülyeség nem feltüntetni a minimálárat. Én egyszer-kétszer átnéztem az ilyen termékek sorsát és a legtöbb nem kelt el.
2010. nov. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Természetesen minimál ár alatt nem vihető el. Ez benne a lényeg. Mivel (tegyük fel) nem tudja mennyit ér ezért nem akarja "elkótyavetyélni" a hiénáknak.


13:51!


Nem hülyeség. Ha ven mondjuk egy régi órád és gőzöd sincs az áráról, akkor felteszed mondjuk 1 milla minimálárért.

Ha kelendő a cucc, akkor a legmagasabb licit alapján lesz már lövésed, hogy mennyi a minimum, amiért eladod.

Ha viszont azt hiszed, hogy neked megéri eladni mondjuk 20000 forintért és az óra ér mondjuk minimum 50000 forintot, akkor a legelső gyűjtő vagy hiéna - aki ért hozzá elviszi. Aztán vagy megtartja vagy felteszi a reális árért. Te meg azt hiszed, hogy jól jártál, közben buktál 30 rugót.

2010. nov. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én nem ilyenekre értettem. Itt természetesen van értelme. Számos olyan cikknél alkalmazzák - főleg kezdők - amiből rengeteg van az oldalon és ismert a termék új ára is.
2010. nov. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Olyanoknál tényleg hülyeség.
2010. nov. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha már licitálsz, ne azt írd be összegnek amivel éppen Te vagy a nyerő, hanem azt amiért Neked megéri megvenni. A portál mindaddig Téged hoz ki nyertesnek, míg el nem éri az általad felkínált összeget. A portál folyamatosan emeli a licitet ha épp rálicitálnak a termékre. Így Neked csak max annyit kell fizetned amit Neked megér. Nem kell a gép mellet ücsörögni és folyamatosan licitálni. Ha nem licitálnak túl akkor olcsóbban kapod meg mint amit max felajánlottál.

Egyébkét az eladó nem akarta, hogy megjelenjen az oldalon.

2010. nov. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!