Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha tartozok egy adott cégnek...

Ha tartozok egy adott cégnek (adott esetben Pannon-nak), de közben nevet változatott (telenor-ra) akkor is behajthatják rajtam?

Figyelt kérdés
Mivel Én semmit se írtam alá a Teleornak csak a Pannonak igy a tartozás akkor is behajtható?
2010. nov. 26. 20:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Telenor a Pannon jogutódja, tehát behajtható.
2010. nov. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A Pannon már évek óta a Telenor tulajdona, de ha nem így lenne, a jogviszony akkor is folyamatos, és behajthatják a tartozásodat!


Ez pont olyan mint amikor valaki házasodik, megváltozik a neve, és ez miatt pl. újra le kellene érettségiznie!

:D

2010. nov. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól hogy átnevezték, ugyanaz a cég maradt. Ha Kovács József kérvényezi nevének Szabó Jánosra változtatását, nem változnak sem jogai sem kötelezettségei.

De mondok jobbat, ha te tartozol Ferinek és ő már ezt nagyon unja, viszont Karcsi hajlandó Ferit megszabadítani ettől a nyűgtől, akkor egy engedményezési szerződéssel Feri átadhatja Karcsinak (akár pénzért, akár ingyen) ezt a követelést. Téged meg sem kell kérdezniük, attól a pillanattól hogy Feri téged tájékoztatott erről te Karcsinak tartozol, függetlenül attól mit írtál alá, vagy mit nem.

2010. nov. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%
és hogyha én úgy tartozok nekik hogy nincs hűségidő meg ilyesmi? akkor mit csinálhatnak? jövedelmem pedig még nincsen
2010. nov. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az van, hogy a tartozást mindig ki kell fizetni. Ha nincs jövedelmed, majd lesz egyszer, és majd onnantól kezdve tiltják a 33, vagy 50%-át. De ha van valami a neveden, pl. ház, kocsi, azt is elárverezhetik. Addig meg halmozódik a tartozásod a késedelmi kamatokkal.

Gondolj bele milyen jó lesz majd később, ha megkapod az első minimálbéres állásodat, aminek a felét letiltják, és így is egyre csak nőni fog évről évre a tartozásod a kamatok miatt, szóval esélyed se lesz kikeveredni belőle életed végéig.

2010. nov. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
semmi nincs a nevemen, kb 15-20 a tartozásom, szándékozom kifizetni de egy 4-5 részletbe.. igy milyen szankciókat alkalmazhatnak ellenem?
2010. nov. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha elmondod nekik, hogy fizetni akarsz, és kérsz részletfizetést, akkor valószínűleg semmilyen szankciót nem fognak, hanem engedik.
2010. nov. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!