Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a különbség a deviza és a...

Mi a különbség a deviza és a valuta között?

Figyelt kérdés
Ha van euróm betehetem a bankba ugyan arra a számlára amire megy a fizetésem vagy új számlaszámot kell nyitnom?
2010. dec. 11. 18:54
 1/9 anonim ***** válasza:

A valuta kp, a deviza számlapénz.

A fizetésed FT akapú számlára megy.

Külön kell nyitnod deviza számlát. Arra befizeted az eu-valutádat, a számlán pedig devizában lesz. Onna,ha úgy döntesz kiveheted Ft-ban és valutában is. (Akár dollárban is). Az átváltásért (konvertálásért) viszont elég sokat kell fizetned.

2010. dec. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És megéri manapság ha az ember nyit egy másik számlát és beteszi a valutáját kamatoztatni?
2010. dec. 11. 23:43
 4/9 A kérdező kommentje:

Tisztelt előttem lévő!


A kérdés nem csak a valuta és a deviza volt! Abban igazad volt hogy nem kellett volna megkérdeznem. De a másik kérdésre még nem kaptam választ, hogy megérné e manapság a valutát betenni a bankba kamatoztatni. Vagy inkább váltsam be és a napi legmagasabb árfolyamon Ft-ra és úgy tegyem be.

2010. dec. 12. 09:21
 5/9 anonim ***** válasza:

Ezt írta ki a rendszer amikor fel teszel egy kérdést.:


"Ha új kérdést írsz ki, tartsd be a következőket:"

...

"Ne kérdezz több különböző dolgot egy kérdésben. Akkor írj ki inkább több kérdést!"


Szóval ne csodálkozz, hogyha a kommentedben kérdezettre nem kapsz választ.



egyébként ezt is írja ":Ugye ellenőrizted, hogy ezt még senki nem kérdezte meg előtted, amit tudni szeretnél? Ha nem, bal oldalt, a menüpontok alatt, írd be a keresőboxba a kérdéseddel kapcsolatos kulcsszavakat, hátha így is megtalálod kérdésedre a választ!"

2010. dec. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Beteheted de akkor forintban kerül rá, eur-ban csak eur szlára teheted be. Ha beteszed rá az eur-t vételi árf-n váltja át Ft-ra a bank. Tehát nyiss eur szlát, ha eur-ban akarod betenni.
2010. dec. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem a "normál számla" mellett van egy eurós is. Hogy mennyire éri meg kamatozás miatt? Alig. Minden hónapban teszek rá egy keveset (havi 2-3 esetleg 5ezer forintot fizetek be rá, az árfolyamokkal sose vagyok tisztában, de múlt hónapban a 3ezer forintomért 10,85 eurót kaptam a számlára).

Nekem azért jó, mert ehhez nincs bankkártya és nem veszem ki róla a pénzt. Nem éri meg a macera, hogy bemenjek a bankba....stb. Úgy terveztem, hogy ez a számla lesz az aranytartalékom, még a férjem se tud róla....

2010. dec. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hi-hi Ez tetszik :) a férj előtt kis titok :) Nem rossz lehet így csinálom majd a nejemmel én is :) :D Köszönöm szépen a válaszokat és a tippet. :)
2010. dec. 14. 20:59
 9/9 anonim ***** válasza:
A devizaszlák lekötésének átlagos kamatozása 1-2%, a Ft-é jóval magasabb, mert az kockázatosabb. Ha már devizaszlát nyitsz, mindenképp válassz vmi akciós lekötést min.fél évre különben szintem semmit nem kamatozik a pénzed. Annál mindenképp jobban jársz, mint, ha Ft szlán tartod, az nem biztonságos.
2010. dec. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!