Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hol lehet elbukni az ingatlan...

Hol lehet elbukni az ingatlan adásvételi szerződésnél?

Figyelt kérdés
Mik a buktatói az ingatlan adásvételi szerződésnek, mire kell okvetlen oda figyelni. Bár Én ingatlanos céggel kötöm meg és vevő vagyok.
2010. dec. 21. 20:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia

El kell vinni egy ügyvédhez a szerződést,és ő elmagyarázza jobban. Meg amilyen szakszavakat használnak, simán betudják húzni a csőbe az átlag polgárt.

2010. dec. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
ügyvéd kell aki a te érdekedben utánanéz földhivatalnál, stb,,
2010. dec. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az ingatlanos cég még jobban átrázhat,mint egy síma eladó. Feltétlen menj ügyvédhez,és pénzt ne adj előre semmilyen címen,amig az ügyvéd szerint nem OK a szerződés.
2010. dec. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Már fizettem 100Ezer Ft bánatpénzt az árajánlatért és el is fogadták avevők. A Tecnocasa az ingatlan cég.
2010. dec. 21. 21:53
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

A lehetséges buktatók:


Ha hitel, vagy egyéb teher van az ingatlanon, mindenképpen utána kell járni, rendezhető-e a vételárból.


Meg kell tudni, van-e bármiféle eljárás az eladó/k ellen folyamatban, mert még az utolsó pillanatban is beterhelheti az ingatlant pl az APEH, vagy a bíróság is közbeléphet az eladásnál.


A közüzemi díjak, közös költség, egyéb díjak rendezettségét is érdemes előre tisztázni, leellenőrizni.


Ha hitelből vásárolsz, mindenképpen célszerű előre megtudni, hogy mennyire vagy hitelképes és mennyi hitelt kaphatsz az ingatlan értékbecslése alapján.


egy hiteltanácsadó

2010. dec. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Nincsen hitel, kiderült a tulajdoni lapból, de ezt úgyis a régi lakóknak kell rendezni mert az Ő nevükön van.


Tulajdoni lap szerint nincsen eljárás.


A nullás számlánál a kiköltözéskor lesznek az összes közüzemi díjak rendezve, ez még az eleje, még bennt lesznek 2 hónapig, de ezek úgyis a régi lakó nevén van amíg át nem iratom az órát, szal azt viszik magukkal.


Kp-böl vásárolok.

2010. dec. 21. 22:51
 7/12 anonim ***** válasza:
74%
A közös költséggel kell nagyon vigyázni, azt a lakásra terhelik, nem a tulajdonosra.
2010. dec. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondta az ügyvéd, hogy az is a nullás számla után meg tulajdoni lap átíratása után már a régi lakókat terheli, azonban vigyázni fogok, kössz.
2010. dec. 22. 14:42
 9/12 A kérdező kommentje:
Nektek milyen tapasztalatotok van.
2010. dec. 22. 14:46
 10/12 anonim ***** válasza:
A közös költség csak elvileg terheli azt aki felhalmozta, ugyanis a lakásszövetkezet működési szabályzata rendelkezhet úgy hogy a vevőre (vagyis az új tulajra) terheli az adósságot. Nekem ez miatt húzódik a lakásvásárlásom. Sajnos a szolgáltatók a vevőnek nem adhatják ki az adatokat, csak ügyvédi kérésre, így mindenképp rögzíteni kell az adásvételiben a nullás igazolás meglétét beleírva a közös költséget is.
2010. dec. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!