Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni olyankor...

Mit lehet tenni olyankor amikor fizetem az internetet, nagyobb csomgaot már lassan fél éve de nem kötötték még be ezidáig sem?

Figyelt kérdés

és olyan az internet hogy örülök ha az oldalak 5 perc alatt bejönnek és az msn, skype nem lép ki 2 percenként arra hivatkozva hogy nincs net ilyenkor mit lehet tenni?

van hűségnyilatkozatom még 1 évig. ezér nem válthatok.. vagy igen ?


2009. jan. 23. 21:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha még nem kötötték be, akkor kérd vissza a különbözetet minden hónapra - és, ha van aláírt szerződés is, vagy dokumentálható megrendelés, akkor kérjél kötbért is minden hónapra. Írásban, tértivényes levélben. Ha nem válaszolnak, akkor fogyasztóvédelem.
2009. jan. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Jó türelmes vagy. Én már olyan patáliát csaptam volna, hogy csak na. Leveleket írnék, telefonálnék és megemlíteném nekik, hogy belerakatom az újságba, hogy milyen s....r cég, átverik az embereket, meg rájuk küldöm a fogyasztóvédelmi felügyeletet (attól félnek általában). Nekem egyszer a vezetékes telefon+internet szolgáltatóval gyűlt meg a bajom. Ott is hűségidő volt, új díjcsomagot igényeltünk, ami nem hozzájuk hanem egy másik társaságukhoz tartozott, internet alapú telefon, ami egy nagy rakás kaki volt, szinte sosem működött, recsegett a telefon és hasonlók, rendesen félretájékoztatva és becsapva éreztem magam. Írtam nekik egy jó pár levelet, hogy mondják fel nyugodtan a szerződésem, hajlandó vagyok kifizetni a felmondási díjat de biztosak lehetnek benne, hogy többet előfizetőjük nem leszek és mindenhol csak ócsárolni fogom őket, és jó ismerősömmel a helyi újságba cikket írtatok és hasonlók....

Hatásos volt, igaz időbe került, de hosszas levelezés után visszaállították az eredeti csomagunkat (telefon+net).

2009. jan. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat. a barátnőm is ugyan ebben a cipőben jár. csak nála az a probléma hogy a net minösége a rossz.. ugyan az a szolgáltató mint nálam.a probléma ugyan az csak ők nem fizetnek nagyobb csomagot
2009. jan. 23. 21:48
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs az a lassú csomag, amivel 5 percig kéne az oldalaknak bejönniük... Az MSN/Skype ki-be lépegetése sem a sebesség kérdése.

Milyen internet amúgy? ADSL, kábeltv-s, esetleg vezetéknélküli? (Én az utóbbira tippelek amúgy.)

2009. jan. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
mikrohullámu.de az a baj hogy a net miatt szarakodik. skypon is sokszor szaggat mind2 fél hangja meg ilyenek.
2009. jan. 23. 22:17
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor jól tippeltem :) Nem árt, ha tudod, hogy mikrohullámú a legbizonytalanabb internet elérés. Nagyon befolyásolják az időjárási körülmények, a mostanában lévő esős-havas idő például nagyon rosszat tesz neki. Pontosan beállított antenna kell, nagyon jó rögzítéssel, hogy ne tudjon elmozdulni. Érdemes a szolgáltatóval beméretni, hogy van-e megfelelő térerő. Sajnos tapasztalat, hogy sokszor megszakad, de a kétpercenként szakadás már nagyon durva, ott esetleg mozog az antenna. A lassulás is lehet a bizonytalan kapcsolat miatt, ugyanis ha egy adat nem megfelelően meg át (van benne ellenőrzési lehetőség), akkor addig ismétlődik az adás, míg jó adat érkezik.

Ha a bemérésnél rossz értékeket kapnak akkor vagy cserélik az antennát, ha tudnak felajánlhatnak pl dsl vagy kábeltv-s kapcsolatot amennyiben elérhető nálad, esetleg a szerződés felbontása is szóba jöhet. Mindenképp kérd a szolgáltatót, hogy mérjék be a kapcsolatot.

Előtte viszont biztos, ami biztos, alapos vírus és spyware keresést ajánlok.

2009. jan. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!