Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lejárt a TB-m, Budapesten...

Lejárt a TB-m, Budapesten élek és még nincs bejelentett ideiglenes lakcímem. Hova mehetnék?

Figyelt kérdés
Idén végeztem a suliban, már nem tanulok tovább. Még nem találtam munkát. A TB-m nemrég lejárt, viszont rendszeresen kell kiváltanom gyógyszereket, így kell a TB. Viszont nemrég költöztem Pestre és még nincs ideiglenes lakcímem bejegyeztetve. Így hova mehetnék, a kerületi munkaügyi hivatalba és az OEP-hez? Vagy ott nem fogadnak?
2010. dec. 29. 20:59
 1/10 anonim ***** válasza:

A munkaügyi csak akkor rendezné a TBd, ha ellátást is kapnál tőlük (járadékot, segélyt, átképzési támogatást)

Az OEP meg egyáltalán nem foglalkozik ilyenekkel.

Ha magad után fizeted a Tb-t, azt az APEHnél kell intézni, a honlapjukról letölthető a bejelentkezési lap.

Viszont ha szociális és vagyoni helyzeted alapján rászoruló vagy, akkor az állandó lakhelyed szerinti önkormányzat kérelmedre rendezi a TBd.

2010. dec. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Állítólag mivel idén végeztem, így szociális alapon kaphatom a TB-t. A nagy kérdés, hogy hol. Az a baj, ahol eredetileg lakok oda nagyon ritkán megyek.
2010. dec. 29. 21:14
 3/10 A kérdező kommentje:
Munkaügyibe be akarom jelenteni magamat pályakezdő munkanélkülinek. Viszont OEP-nél voltam, amikor befejeztem a sulit, hogy mi a helyzet a TB-vel, akkor meghosszabbították december 17.-ig.
2010. dec. 29. 21:16
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmi köze nincs az ellátásra való jogosultságnak ahhoz, hogy mikor végeztél. A munkaügyitől akkor kapsz ellátást, ha megvan az elmúlt 4 évben legalább 200 nap munkaviszonyod. Ez nyilván nincs, úgyhogy ők nem fogják fizeteni a TB-det se. (de egyébként a pesti munkaügyi központhoz nem is mehetsz akkor, ha nincs pesti lakcímed. először ezt kell elintézned, és nem fogja érdekelni őket, hogy ritkán mész arra a címre, ami a lakcímkártyádban szerepel. az önkormányzatot dettó. ami a lakcímkártyádban van, oda tartozol.)

Az önkormányzat meg akkor fizeti utánad a TB-t, ha a megélhetésed más módon nem biztosított, ÉS vagyonod nincs. Tehát ha egy kocsi van a neveden, akkor már nem. De ezt is a lakóhelyed szerint illetékes önkormányzattól kell kérni.

A TB-det meg nem hosszabbítják meg, hanem arról van szó, hogy a biztosítotti jogviszonyod megszűnésétől számított 45 napig még passzív jogon biztosított maradsz, ha előtte legalább ugyanennyi ideig biztosított voltál.

2010. dec. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kérdés: a diákmunka beszámít a munkaviszonyban? Mert akkor megvan a 200 valószínűleg.
2010. dec. 29. 21:26
 6/10 anonim ***** válasza:
Ezt én nem tudom megmondani biztosra, de elvileg igen, hiszen az is munkaviszony. De a munkaügyi igen, és nem is kell ehhez bemenni hozzájuk, elég ha felhívod őket.
2010. dec. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Utóbbi 2 évben kisebb-nagyobb megszakításokkal suli mellett diákmunkáztam. Majd bemegyek hozzájuk, hogy pontosan hány napot, mert azt nem tudom. Köszönöm a válaszokat :)
2010. dec. 29. 21:32
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha bemész hozzájuk, akkor kérjél tőlük igazolást is, mert azt úgyis fogja kérni a munkaügyi központ a jogosultság megállapításához. De előbb őket hívd fel, hogy diákmunkát egyáltalán elfogadnak-e, mert ha nem, akkor kár fáradni.
2010. dec. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kutattam fórumokban, a diákmunka nem számít bele. Ezt elég nagy szemétségnek gondolom, főleg hogy két nyarat 10 órában végigdolgoztam és még be se számítják.
2010. dec. 29. 21:47
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, elég sok szemétség van. De már ott kezdődik, hogy akár van jövedelmed, akár nincs, TB-t fizetned kell. Nekem még az önkormányzat se fizetné, eddig nem is volt, amíg munkanélküli voltam, majd valószínűleg behajtják visszamenőleg (ja, tudom, adjam el a vagyont amit összegyűjtött a családom, és fizessem abból).

Viszont például az elítélteknek fizeti a börtön. Szóval ha megölsz valakit, és lecsuknak, akkor nemcsak etetnek, itatnak ingyen, de TB-d is lesz...

2010. dec. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!