Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha 10. 000 ft-ot adtam kölcsön...

Ha 10. 000 ft-ot adtam kölcsön. És 15 000 ft-ot kérek az uzsora?

Figyelt kérdés
2011. jan. 2. 15:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül, az eltelt időn is múlik. Ha a múlt héten adtad kölcsön, és most kéred vissza, akkor uzsora. Ha már évek óta tartozik neked, akkor meg lehet, hogy az inflációt sem éri el, amivel többet kérsz.
2011. jan. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Gondolhatnád,hogy nem évekre adta azt a nyamvadt 10000 ft-ot,hanem lehet fizuig...Ez tényleg uzsora.
2011. jan. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Én sem arra gondoltam, hogy évekre adta, hanem hogy esetleg már évek óta nem hajlandóak visszaadni neki. Itt is sok olyan kérdés van, hogy "x éve tartoznak nekem y forinttal, hogyan szerezhetném vissza". Ez is lehet valami ilyesmi.
2011. jan. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!