Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az Apehnél van kb.200. 000 Ft...

Az Apehnél van kb.200. 000 Ft tartozásom. Megküldték a munkáltatómnak a letiltást. Mivel táppénzen vagyok július óta, a munkahelyem visszaküldte nekik, hogy ez miatt nem tudják tőlem vonni. Várhatom, hogy inkasszót tesznek a számlámra?

Figyelt kérdés
Kismama vagyok. Ebből kifolyólag a lakcímemre kértem eddig a táppénzt. A továbbiakban szeretném majd a számlámra kérni a tgyást, majd a gyedet, gyest. De ha inkasszót tesznek a számlámra, akkor inkább kérem a továbbiakban is a lakcímemre. Számlára egyszerűbb lenne, kapnám az sms-t, és nem kellene ez miatt a postára szaladgálnom.
2011. jan. 9. 01:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne kérd számlára!
2011. jan. 9. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%
Nem volna ésszerűbb, ha kérnél inkább részletfizetést? 3 év múlva kb a dupláját kell majd visszafizetned a kamat miatt. A jövőbeni fizetésed 33%-át letilthatják.
2011. jan. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem kérheted a járandóságod lakcímre, mert 1997.07.01-től a munkáltató kizárólag lakossági folyószámlára utalhat. Próbáld rendezni a tartozásod, mert a kamatokkal együtt az első bérfizetésedig duplája is lehet. Ha látja az apeh a hajlandóságod, biztosan ad részletfizetést.
2011. jan. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Utolsó, nagyon nagy marhaságot írtál. Kérheti lakcímre. Nem mindenkinek van bankszámlája.
2011. jan. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kérheted a lakcímedre. Sokakat ismerek,akiknek nincs bankszámlája. Sőt,olyan vállalkozót is,aki akkor sem hajlandó utalni,csak kp-ben fizetni,ha az alkalmazottja a számlára szeretné a bérét.
2011. jan. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kérnék részletfizetést, ha biztosítottnak látnám azt, hogy 100%, hogy tudom fizetni azt, amiben megegyezünk. Ha bevállalok valamit, és később nem tudom teljesíteni, akkor abból is csak a baj van. Kérhetem lakcímre, mert a munkahelyem nem tb kifizető hely, és így az oep küldi a pénzt. Havi 50-60ezer forintból, 1 pici babával, és albérletben élve nem biztos, hogy be tudok vállalni törlesztést. Nem hiszem, hogy engedélyeznének havi 5-10ezer forintos befizetést. És ha azt se tudom mindig befizetni? Csak a baj van abból is utána.

Csak azt nem értem, hogy miért akarják az emberek életét ellehetetleníteni. Oké, tartozok, vissza kell majd fizetni, ezt aláírom. Ha nem vagyok kicsit tájékozottabb, számlára kérem, a számlám leinkasszózzák, és nem tudok hozzáférni a pénzemhez. Akkor miből éljen az ember?

2011. jan. 9. 15:58
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor hogy fogod eltartani a babát, ha visszamész dolgozni és a fizetésed 33%-át letiltják X hónapig? Addigra duplára nő ám a tartozás. Kérj kisebb részletfizetést. Egy levelet megér
2011. jan. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tudod akinek tartoznak, az nem törődik azzal, hogy az adós miből él és ez valahol érthető. Leginkább akkor jutottál volna előrébb, ha idejében kéred a részletfizetést. Én a helyedben megpróbálkoznék legalább most egy kérelemmel, ecsetelve a jelenlegi helyzetet felajánlva egy havi 5-10e körüli törlesztést. Már most borzasztó sok lehet a késedelmi kamat, ne várd meg, hogy az egész a duplájára, triplájára növekedjen és elvigye majd a fizetésed 33%-át.
2011. jan. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!