Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szóbeli megállapodással...

Szóbeli megállapodással kötöttetek már "szerződést" ingatlanközvetítővel?

Figyelt kérdés
Egy ingatlanos hirdeti a házunkat, nem kért kizárólagosságot, szóban mondott egy "számla nélküli" %-kot. Követelhet e így rajtam bármit ha az általa hozott vevővel(akivel szintén nem íratott alá semmit) ki akarjuk őt hagyni az ügyletből, mert a sors fintoraként jó ismerősök vagyunk? Bevett gyakorlat az hogy nincs szerződés?
2011. jan. 10. 09:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nincs szerződés, nem követelhet hivatalosan semmit.
2011. jan. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, de a jog a ráutaló magatartást is ismeri. Ilyen esetben csak az írásos szerződés él?
2011. jan. 10. 09:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Már hogyne lenne szerződés! Te magad mondtad, hogy szóban megállapodtatok, ezzel a szerződést megkötöttétek. Az ingatlanközvetítői tevékenység nincs írásos alakisághoz kötve, tehát érvényes szerződésetek van, amelyet a jog el is ismer. Azonban ezt a szerződés bíróság előtt nehéz (hangsúlyozom, hogy nem lehetetlen!) bizonyítani.

Az ingatlanközvetítő emellett elvégezte a feladatát, vevőt szerzett a házra, tehát te magad vagy az, aki szerződést sért.

Amennyiben az ingatlanközvetítő perel, akkor akár meg is állhat az igaza a bíróságon. Fizetési meghagyás esetén vagy elfogadod a követelést, vagy hazudsz az igazságszolgáltatásnak...

Zárójelben jegyzem meg, hogy az általam ismert ingatlanközvetítősnek az ilyen esetekre szerződtetett kisebbségi kétajtós szekrényei vannak, elég hatékonyan dolgozik velük...

2011. jan. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az ügy pikantériája az, hogy ez az ismerős újságban történő magánhirdetés útján is ránk talált. Ilyen estben mi a teendő? (A feleségem egy régi barátnője akit én nem ismertem előtte személyesen) Melyik szál az erősebb?
2011. jan. 10. 10:22
 5/5 anonim ***** válasza:

Az ügyfél kapcsolatba került az ingatlanközvetítővel? Igen. Akkor innentől kezdve gondolom érzed, hogy melyik szál az erősebb. Az, hogy mitől pikáns a történet, az ebben a kérdésben tök irreleváns.

Ha valakit vitt az ingatlanos, akkor azért neki jogos a jutalékkövetelése. Ha magánhirdetésből jutott oda az illető, akkor az ingatlanközvetítő nem ismeri, így a követelése nem jogos. De kicsit eső után köpönyeg, hogy az ingatlanközvetítőt megkeresi az ügyfél, összehozza az ingatlanközvetítő a vevővel, aztán jön a "de én láttam ám a nemingatlanos hirdetést is, és arra jöttem..."

2011. jan. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!