Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a magánnyugdijpénztárba 60...

Ha a magánnyugdijpénztárba 60 e ft a reálhozamom, abból mennyit kapok majd meg és mikor?

Figyelt kérdés
Kiutalják a pénzt vagy be kell majd menni?
2011. jan. 10. 13:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Még azt sem tudják, hogyan számolják ki! Légy türelemmel.
2011. jan. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha annyi a reálhozamod, akkor annyit kapsz. Majd megkeres az állam bácsi és megkérdezi, mit szeretnél a pénzzel, kéred-e a kezedbe vagy berakod az önkéntes nyugdijba, vagy mi legyen. Arra majd válaszolsz és utána megkapod.

Honnan tudod a reálhozamodat? Senki nem tudja, hogyan kell kiszámolni, te vagy az egyetlen élő ember, áruld el a titkot!

2011. jan. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Te honnan tudod, hogy mennyi a reálhozamod?
2011. jan. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Küldtek egy papirt a magánnyugdijpénztártol hogy mennyi pénz gyült eddig össze és mennyi a reál hozam,csak azt nem irták hogy mikor és hogyan lehet felvenni a pénzt.És még annyit irtak hogy ez a reál hozam az inflácio miatt még változhat.
2011. jan. 11. 08:11
 5/11 anonim ***** válasza:

Akkor az nem a reálhozamod, hanem a hozamod. Az infláció a reálhozmanál már figyelmebe van véve. vagy én maradtam el, nem hallottam, hogy bármelyik pénztár ilyet számolt volna már...

Olvasd újra, tuti REÁL?

2011. jan. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem a reálhozamot, hanem a hozamot közölték veled a levélben.


A reálhozam majd az lesz, amit az infláció figyelembevételével számolnak ki, de ha Neked már a hozamod is ennyire kevés volt, akkor a reálhozamod eleve negatív lehet.

2011. jan. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Biztos hogy reál hozam van irva!!
2011. jan. 11. 12:04
 8/11 anonim válasza:
Igen, már közölhetik a reálhozamot is NAGYSÁGRENDILEG. Én pl az ING-nél vagyok és január 20-tól ők is számolnak reálhozamot és a honlapjukon mindenki megnézheti majd. Persze ez csak kb összeg lesz mert a pontos reálhozam a kifizetés napján lesz csak kiszámolható. Ja és persze a kiutalás költségét levonják...
2011. jan. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Utolsó vagyok és az kimaradt hogy a 60.000 Ft reálhozamodból ( ami még változni fog májusig ) levonják a kiutalás költségét. A kifizetések április végén kezdődnek, de pl az ING levelében leírták hogy ők csak júniusban kezdik a kifizetéseket.

Ha fel szeretnéd venni kp a pénzt, nyilatkoznod kell a magánnyugdíjpénztáradnál. Az ING-nek van erre külön nyomtatványa a weboldalán, a többi pénztárat nem tudom. Ha nem nyilatkozik valaki március végéig, akkor kap egy levelet hogy nyilatkozzon. Ha erre a levélre sem reagál, akkor automatikusan kipostázzák a lakcímre.

Szóval minél előbb érdemes nyilatkozni hogy fel szeretnéd venni a pénzt, és kb májusban várható.

2011. jan. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Lehet tudni hogy a 60.000 Ft reálhozamhoz mekkora normál hozam tartozik? Csak kb érdekelne. Nekem a hozamon 427.000 Ft, ebből úgy kalkuláltam hogy kb 40.000 Ft lesz a reálhozam.
2011. jan. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!