Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi pénzt érhet az Esztergo...

Mennyi pénzt érhet az Esztergomi Bazilika?

Figyelt kérdés
2011. jan. 16. 23:03
1 2
 1/18 arbeitmachtfrei ***** válasza:
Sékelben?
2011. jan. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Hát vagy 150 éves, de bele illesztették az 500 éves Bakócz kápolnát. Mint műemlék, felbecsülhetetlen értékű. Csak nem akarod lebontani, a helyére Kaszinóvárost, hamburgi vigalmi negyedet és Zeppelint tervezel? (Vicc akart lenni).
2011. jan. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
amugy csak kiváncsiságbol kérdeztem, biztos több milliárd forintot érhet
2011. jan. 17. 00:33
 4/18 anonim ***** válasza:
Szerintem semennyit, mert nem forgalomképes.
2011. jan. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ha valaki megvenné, nem tudná mire használni, pl. nemigen tudna benne éttermet nyitni. Az alatta lévő földnek viszont jó értéke van, akár több milliárd is! De magában az épületnek úgymond felbecsülhetetlen, de nem azért mert olyan sokat ér, hanem mert nem forglomképes.
2011. jan. 17. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
félreértetek, itt nem arról van szó, hogy nem lehet használni semmire, persze hogy nem lehet, mégis csak egy templom. Inkább akkor ugy kérdezem, hogy ha tökmindegy hogyan magánkézbe kerülne, mennyiért lehetne eladni mongyuk az egyháznak vissza.
2011. jan. 17. 01:10
 7/18 anonim ***** válasza:
Úgy, ahogy manapság divat: ledózerolni, elhordatni a maradványokat és épülhet a hiper-szuper modern csillogó-villogó, fémdíszes üvegtemplom?! Mint az ősök, amikor a XIX.században ezt a mai bazilikát felépítették: teljesen letakarították a középkori Szent Adalbert bazilikát. Műemlékek ilyen "megbecsülése" haladó hagyomány. Egyébként nekem ez a mai bazilika túlméretezett, agyonaranyozott és ronda, a Bakócz-kápolna viszont gyönyörű. Ráadásul kizárólag Párkányból látható teljes otrombaságában.
2011. jan. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
irigységszagot érzek, ja hát persze gondolom nálatok nincs egy Közép-Európa leggnagyobb temploma se. amugy erre a kérdésre ugynézem sose kapok választ..
2011. jan. 17. 19:42
 9/18 anonim ***** válasza:
21%
Kívúl klasszicista, belül arannyal és felhőkön lebegő angyalokkal telefestett barokk. Olyan, mint egy hodály, ronda római Szent Péter bazilika utánzat. A másik ronda a pesti Szent István bazilika. Kevert akármi, stílustalan. Nekem egyik se ér semmit, a Mátyás templomot szeretem.
2011. jan. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
bmeg, nem azt kérdeztem hogy mi a véleményetek róla, hanem az hogy mennyi pénzt érhet egy olyannak, aki értékeli is
2011. jan. 18. 16:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!