Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megírnátok a véleményeteket a...

Megírnátok a véleményeteket a magánnyugdíjról? Mentek vagy maradtok?

Figyelt kérdés
Minél több helyen próbálok utána olvasni, véleményeket kérni, mert bár messze van még, lehet meg se érem, de azért frusztrál a dolog.
2011. jan. 17. 20:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Sajnos nem volt és nem is lesz annyi jövedelmem, hogy megérjen maradnom a magánban. Így megyek én is a nagykalapba. Nem a kis és átlagos jövedelmű emberekről szól ez a világ.
2011. jan. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Maradok, mégpedig egyszerűen elvből. Az én pénzemet ne szedje el senki. Nagyjából negyven év múlva leszek nyugdíjas, addig még ki tudja, mi lesz a világból, azt azonban kizártnak tartom, hogy Orbán Viktor törvényei lesznek akkor is életben. Vajon hány törvény maradt meg azok közül, amiket 1971-ben hoztak? Gyanítom, nem sok.

Csütörtökön megyünk nyilatkozni.

2011. jan. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Megyek az államiba. A magán annak éri meg, akinek 1 gyereke van, nem esik ki 3-6-9 évre a munkàból, magas 200.000 feletti a jövedelme!

3 gyereket szeretnék, 100.000 kerestem!

2011. jan. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
62%
1. vagyok, hát én sem örülök, hogy ez a kis mitugrász pályázik az én pénzemre és el akarja költeni az állam nevében, de gyakorlatilag meg vagyunk zsarolva. Én remémlem ez még változni fog, míg nyugdíjba megyek, én 1974-es vagyok.
2011. jan. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
1. vagyok újra, bocsi. Csak azt akartam még a témához fűzni, hogy ennyire bizonytalannak a jövőmet soha nem láttam, mint amióta ez a kormány van, hogy bármi megtörténhet, bármit megtehetnek gyakorlatilag. És pont most vállaltunk egy babát. Ha belegondolok, hogy mi lesz velünk, gyomoridegem van.
2011. jan. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Fura,én meg évek óta nem éreztem még magam ilyen biztonságban.
2011. jan. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
100%

Lassan 10 éve vagyok a magánban, pedig nem is kerestem rosszul, de épp most küldték az egyenlegemet, hát kb. 1 évre lenne elég az a pénz, ami eddig összegyűlt. Nem hiszem, hogy az államiból meggazdagondánk majd, de hosszútávon a jelenleg nekünk nem éri meg maradni a magánban.

Ja, egyébként szerintem már én sem érem meg, sokáig tanultam, 23 évesen kezdtem el dolgozni, kötve hiszem, hogy 63 évesen még tudnám húzni az igát....

2011. jan. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Megyek. A magánnyugdíjpénztárral ha marad ez a rossz tendencia, nyugdíjas koromra 4 millám lesz. AZ meg semmit nem ér.


Off: ha ebben a mostani rendszerben biztonságban érzi magát valaki, akkor nagyon jól keres, mert az egész rendszer azoknak kedvez. Aki középkategóriás jövedelmű, vagy kispénzű, az szív. Minden változtatás erről szól, ehhez csak józan ész kell.

2011. jan. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
34%

Nekem nem kell váltanom, mert nem voltam magánnyugdíjpénztár-tag, én mindig az államnak fizettem, hogy a mostani időseknek tudjanak adni nyugdíjat (legalábbis hozzájárultam).

Én azóta érzem magam biztonságban, amióta ilyen kormányunk van! A nyugdíjrendszert nem a Fidesz tette tönkre. De ez tényleg nem ebbe a kategóriába való kérdés.

2011. jan. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
34%

Nem azért érzem magam biztonságban, mert jól keresek! Hanem azért, mert a lehető legjobb kormányunk van!

A kívánságokat nagyon könnyű megfogalmazni. Meg az is "könnyű" elfoglaltság, hogy várjuk a segélyt.

2011. jan. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!