Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Magánnyugdíj-pénztár vagy...

Magánnyugdíj-pénztár vagy állami? Melyiket érdemes válaszatni?

Figyelt kérdés
Még diák vagyok szóval nem igazán van benn pénzem.
2011. jan. 19. 22:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Jelen állás szerint az állami, ha nem akarsz elesni a jövőbeli nyugdíjad 70%-tól.
2011. jan. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 DanaS válasza:
Én úgy vagyok vele, hogy ha visszalépek akkor semmi választásom és esélyem nem marad. Ha maradok, akkor legalább egy minimális esélyem lesz még arra hogy ezt jogellenesnek találják, hogy kizárnak az állami nyugdíjból annak ellenére, hogy továbbra is fizettetik velem és fizettem eddig is rendesen. Ha nincs bent pénzed tényleg nem érdemes kockáztatni, ha van akkor talán. Az öngondoskodás mindkét esetben muszáj lesz. Csak olyan helyen öngondoskodj amire nem tehetik rá a kezüket Viktorék ;) Vagy hát a következő kormány, tök mindegy.
2011. jan. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Diákként egyiket sem ajánlom. Csak az ÖNGONDOSKODÁST, Neked még sok időd van, az állami nyugdíjat annyira lecsökkentik, a demográfiai helyzet miatt, hogy abból szinte semmit nem kapsz, a magánynyugdíjpénztárt tönkre vágják (legalábbis lehet), keress magadnak egy olyan lehetőséget, hogy havonta egy számlára félreteszel magadnak, természetesen egy pü-i tanácsadóval egyeztetve, amit te megtakarítasz az lesz a tied, a többi mind bizonytalan.
2011. jan. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!