Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A magánnyugdíjpénztáram...

A magánnyugdíjpénztáram elküldte az egyenlegemet. Leírta a tőkét és a hozamot. A hozam az az összeget amit elvileg kivehetek, ha átmegyek az állami ny. Pénztárba?

Figyelt kérdés
2011. jan. 23. 18:59
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
Igen.
2011. jan. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, csak a hozam infláció feletti részét.:(
2011. jan. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
... veheted ki.
2011. jan. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És azt honnan tudom meg, hogy milyen összeg?
2011. jan. 23. 19:17
 5/6 anonim ***** válasza:

Jelenleg sehonnan, senki nem fogja tudni megmondani.


1. A pénz, amit gyűjtögettél be van fektetve, így minden nap más az értéke, az árfolyamtól függ. Nem lehet tudni, hogy melyik nap lesz az elszámolás napja és előre senki nem tudja az árfolyamot.

2. A reálhozam kiszámítása nagyon bonyolult lesz. Havi lebontásban kell a befizetett összeget növelni az aktuális fogyasztói árszínvonallal (inflációval) és ha ez kisebb összeg lesz majd mint amennyi hozamot neked írtak, akkor a különbözetet kiveheted majd.

3. A dolog még tovább bonyolódik, ha időközben pénztárat váltottál. A jelenlegi pénztáradnak ugyanis nincs adata az előző pénztárnál töltött időszakról, így ezeket meg kell kérje majd a régi pénztáradtól. Ha ne adj Isten több is volt, akkor ez még több idő.

4. Portfóliót is válthattál közben, ami megint csak tovább bonyolítja a számolást.

5. Vannak most is olyan pletykák, hogy esetleg meg is fogják adóztatni a kifizetést.


Szóval összességében nincs az az Isten, aki ezt most neked meg tudja mondani, még csak körülbelül sem.

2011. jan. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen most már én is tudom és félő mire odaérünk elfogy a hozam!
2011. jan. 24. 08:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!