Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az E-bay on szeretném a...

Az E-bay on szeretném a termékeimet eladni, de nem tudom, hogy ehhez hogyan kezdjek hozzá, mik ennek a szükséges feltételei, illetve mi a "menete" a kereskedésnek?

Figyelt kérdés
Csak a Vaterával van tapasztalatom.
2011. jan. 24. 16:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy működik mint a vatera, csak még jobban.


Vannak bizonyos dolgok amikből van eladási limit - a sokat hamisított cuccok inkább. iPhone, LV stb.


Illetve vannak tiltott dolgok: jövedéki termékek.


A postát amúgy hogy oldod meg? Milyen futárszolgálattal küldesz és mennyiért?

2011. febr. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem vagyok egy nagy cég, inkább egyedi, kézműves jellegű holmikkal foglalkozom. Mivel nem kifejezetten sérülékenyek ezek a témák ezért símán postával ajánlva elküldhetem. Be vagyok állva 2 Kg alatti kategóriára, így megfelel árban is.

De ha van jobb ötleted, vagy van tapasztalatod, akkor várom.

2011. febr. 12. 09:00
 3/6 anonim ***** válasza:

Dpd-t ajánlom még Eu-n belül.

Húgomnak azzal küldtünk csomagot Dániába és olcsóbbak voltak.


2 kg alatt amúgy mennyi a posta Eu-n belül, vagy USA-ba?

Nem valahol 4-12ezer között?

Én is szeretnék ott eladni, de ilyen postával senki sem rendelne...:S

2011. febr. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Pontosan nem tudom, a külföldi értékesítésen én még csak elméletben dolgozom, bár előtérbe kerül, mert Magyarország olyan mélyen van, hogy kevés a fizetőképes kereslet.

Az biztos, hogy sokakat elriaszthat a vásárlástól, ha a szállítás költsége olyan magas, hogy a termék árával hasonló nagyságrendű.

Ugyanakkor ha úgy írod, hogy a posta költségét a vevő állja, akkor rá van bízva a döntés. Ha sokallja, akkor eleve ne licitáljon, vagy ne vásároljon.

Az is igaz, hogy ha valakinek valami KELL, akkor az ki fogja fizetni a költségeket.

Ezenkívül nem szabad a magyar árakban gondolkozni, mert egy német, vagy amerikai vevőnek a 4000, vagy 12 000 Forint az egészen más költség kategória, mint egy magyar melósnak.

2011. febr. 12. 10:40
 5/6 anonim ***** válasza:

Igazad van :) - itteni árakban gondolkodtam...


Lehet bepróbálkozom az ottani eladással.

Neked is sok sikert kívánok!


És mindenképpen lekövetéssel postázz - tracking number. Azt jobban szeretik és biztosabb is.

2011. febr. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Így van. Arra gondolj, hogy ott, ahová te szeretnél eladni, ott 1600-2000 Euro a fizetés, és abból a 4-12 000 Forintos költség az 14-44 Euro, 19-58 Dollár illetve 12-36 Font. Ez egy nyugati fizetéshez még mindíg olcsónak számít, és ha valakinek a te terméked kell, akkor meg fogja venni.

A másik dolog, hogy ha ő intézi a postát, akkor ő matekol majd ezen, és nem te.

2011. febr. 12. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!