Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi az a ScienNet-Rendszer?

Mi az a ScienNet-Rendszer?

Figyelt kérdés
Hálózat építés? Pilóta játék? Van köze a scientológiai egyházhoz?
2009. febr. 4. 19:33
 1/4 anonim ***** válasza:
73%
Valami olyasmi, hogy ha adott üzletekben vásárolsz, akkor kedvezményt kapsz. De nem azonnal kapod meg a kedvezményt, hanem hó végén jóváírják a bankszámládra.
2009. febr. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen ilyen pilóta játék szerű. Belépsz X*10.000 forinttal, amiken jogokat veszel, és a lényeg,h hozzál egyre több embert aki ugyanígy belép. Majd gyűlik a pénz ahány embert hozol. v.mi ilyesmi. kedvezményeket kapsz, ha olyan helyen vásárolsz ami benne van ebben. Én nem léptem be, bár sokszor próbáltak rábeszélni. Nekem elég furcsa...
2009. febr. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Törzsvásárlói rendszer.Nevezheted hálózatnak is, mert az egész országot behálózza, több mint 150.000 ember és 10.000 üzlet van benne. Mivel csak ajánlás útján lehetsz törzsvásárló, ezért valamelyest hálózat építés. Szerintem, ha pilóta játék lenne, akkor ezek az emberek és üzletek már börtönben lennének, rég betiltották volna. Szóval semmi köze a pilótajátékhoz.

Előttem szólónak jelzem, hogy jogot nem vehetsz, csak vásárlási utalványt foglalózhatsz. De nem kötelező, e nélkül is érdemes regisztrálni.

Semmi köze a scientológiai egyházhoz, ez csupán névhasonlóság.

2009. febr. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Idézet a GYIK-ből a Sciennet.com-ról:


A ScienNet-Rendszer hasonlítható-e a pilóta játékhoz, vagy a piramis játékhoz?

Határozottan NEM, hiszen a pilóta játék, vagy piramis játék illegális tevékenység. A ScienNet minden tekintetben kizárólag legális, korrekt tevékenységet végez, mely megfelel a vonatkozó adótörvényeknek. A pilóta, vagy piramis játékokban nincsenek termékek és az emberek egymásnak teljesítenek pénzfizetést. A ScienNet termékek, szolgáltatások közvetítésével és vásárlási utalványok kibocsátásával foglalkozik. Link: www.sciennet.com/downloads/jogi_kozlemeny.pdf


A ScienNet-Rendszer egy MLM (Multi Level Marketing) rendszer?

ScienNet-Rendszer alkalmaz néhány pozitív elemet az MLM rendszerekből, de az MLM rendszerek hátrányait kiküszöböli. A ScienNet-Rendszerben több jutalékfajta létezik, amelyek nem megtalálhatóak egy MLM rendszerben. A Rendszer nagyon összetett a Törzsvásárlók teljes és hosszú távú megelégedettsége érdekében, ezért nem hasonlítható egy tipikus MLM rendszerhez.


A névről és a Szcientológia Egyházzal való (nem-)kapcsolatáról a hivatalos blogból másolva:

A ScienNet neve az angol science - tudomány és a net – hálózat szavak szóösszetételéből származik. Ezzel utal a név a visszatérítés különleges matematikai alapjaira.

Határozottan NINCS semmilyen köze a nevében hasonló más cégekhez, szervezetekhez és távol tartja magát minden a ScienNet névhez hasonló nevű szervezettől, beleértve minden "Scien", vagy "Szcien" előtaggal, vagy névvel kezdődő egyéb céget, intézményt, szervezetet, szerveződést, vallást, egyházat!

2009. ápr. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!