Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha az otp magánnyuggdíjnál...

Trajtzik kérdése:

Ha az otp magánnyuggdíjnál vagyok, növekedési portfólióban 12év alatt 1milló 7 száz az egyenlegem 490 ezer a hozamom, mennyi visszatérítésre számíthatok? /reálhozam/

Figyelt kérdés
2011. jan. 25. 23:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Semennyire. Olvass utána az indexen. Maximum 1-2 ezer Ft lehet a kifizetés, de inkább semmi.
2011. jan. 26. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
nagyjából 10ezres nagyságrend. ez aztán a nagy üzlet! :-)
2011. jan. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Mondjuk én többre számítottam.
2011. jan. 26. 10:15
 4/12 anonim ***** válasza:

"Semennyire. Olvass utána az indexen. Maximum 1-2 ezer Ft lehet a kifizetés, de inkább semmi."

Nekem 466.000 Ft a reálhozamom, a férjemnek 633.000 Ft. Ez neked semennyi, ez nekem külön örömet jelent :-). Azért az 1-2 ezernél kicsit mégis több...

2011. jan. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%

A válasz megírásának időpontja: ma 15:37


bocs, de sztem te a hozamodra gondolsz.


a reálhozam a mindenkori infláción felüli hozam.

ez a pénztárak szerint sem éri el az 5, legjobb esetben a 10%-ot. reálisan 2-3% körül lehet.


Ezek szerint, ha mégsem kevernéd a kettőt, akkor neked jelenleg a számládon kb.: 30milliónak kellene lennie.


:-)

2011. jan. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
22%

A számlámon 3 millió feletti összeg van, a hozamom 1,2 millió feletti összeg, a reálhozamom meg annyi, amit irtam.

Páromnak ugyanez: szumma 6 millió feletti összeg, reálhozam 633.000 Ft.

ING egyébként.

2011. jan. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nagyon nem vagy tisztában a fogalmakkal, nagyot fogsz koppanni.

Van olyan, hogy hozam, nettó hozam és van reálhozam is. Neked a nettó hozamod lesz a pár százezer Ft, aminek majd a 2-3 %-kát kapod talán meg. De mivel az ING az egyik legrosszabbul teljesítő pénztár, így neked talán még annyi sem lesz.


Reálhozamot amúgy sem tudhatsz még, mivel az sem ismert, hogy melyik napi árfolyammal zárják le a befektetést, azaz váltják vissza az értékpapírokat.

2011. jan. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


ha ekkora reálhozamot tudott csinálni a pénztárad, akkor eszed ágában se legyen visszatérni az állami rendszerbe!


Ha ilyen jól teljesítenek, akkor milliomos nyugdíjas leszel, ha náluk maradsz!


:-D

2011. jan. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az előző nem a kérdezőnek szólt, hanem ehhez a hozzászóláshoz:


A válasz írója 78%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 15:37

2011. jan. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Nagyon nem vagy tisztában a fogalmakkal, nagyot fogsz koppanni.

Van olyan, hogy hozam, nettó hozam és van reálhozam is."


Kösz, a közgáz diplomám vizsgáztatói most irulnak-pirulnak szégyenükben :-))


"Neked a nettó hozamod lesz a pár százezer Ft"

Látom, nem csak engem nézel hülyének, de még olvasni sem tudsz. Leirtam, a HOZAM-om 1,2 millió Ft. A REÁLhozamom 466.000 Ft. Sajnálom, ha ez esetleg fáj neked, de hát attól még ennyi.


"aminek majd a 2-3 %-kát kapod talán meg. De mivel az ING az egyik legrosszabbul teljesítő pénztár, így neked talán még annyi sem lesz."

Hát megint sajnálom a rossz információidat, de az ING nekem 12 év alatt nettó 15%-os REÁLhozamot csinált, amivel asszem a 2. legjobb a rangsorban.


"Reálhozamot amúgy sem tudhatsz még, mivel az sem ismert, hogy melyik napi árfolyammal zárják le a befektetést, azaz váltják vissza az értékpapírokat."

Ez igy van, én épp ezért egy adott napi reálhozamot tudok, amit a pénztár velem közöl is korrektül, tehát hogy a reálhozam azon az adott nepon érvényes. Persze elképzelhető, hogy mire realizálni akarják a hozamomat, addigra összedől a tőzsde épülete, de ha netán mégsem, akkor jelentős változás az összegben nem lesz, szóval NEM 1-2 ezer forintról beszélünk, mint reálhozam. Bizonyám.

Másrészről az én befektetésemet nem fogják most lezárni és pénzzé tenni, mivel én maradok.

2011. jan. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!