Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mitől olyan biztonságos a Paypal?

Mitől olyan biztonságos a Paypal?

Figyelt kérdés

Annyira "istenítik" hogy már tényleg kíváncsivá tettek. Maga a fizetés menetek az ami biztonságos?


Vagy ha vásárolok valamit, kifizetem Paypal-lal de nem kapom meg az árut visszakaphatom a pénzem?


Nem tiszta nekem ez... :)


Köszi a válaszokat!


2011. jan. 26. 07:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Elvileg csak akkor kapja meg a kereskedő a pénzt, ha jelzed, hogy minden rendben volt, ha nem akkor visszaadják.


Hát lehet hülye vagyok, de ez nem csak az ebayvel megy így? Én már többször vásároltam ebayen kívül paypallal, és nem volt ott semmiféle visszajelzés, egyszer panaszkodtam, hogy átvágtak, de a paypal is beintett, hogy ilyen virtuális dolgokkal nem tud mit kezedni. (Nem egy megfogható nadrágot vettem, hanem egy online játékba dolgokat, amiket nem is kaptam meg.)


Azért biztonságos, mert a kereskedő nem látja az adataidat blablabal. Hát nem tudom, én jobban szeretem a sima bankkártyás fizetést, paypal, clickandbuy stb kihagyásával, mert van mikor ezek véletlen nem működnek és az rohadt bosszantó. Manapság vannak ezek virtuális kártyák, amikre csak akkor és csak annyit teszek, amennyiért vásárolok, és amikor vásárolok, szóval én nem félek, hogy jaj mi lesz.

2011. jan. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Hallottam már erről, hogy csak akkor kapja meg a pénzt, ha visszajelzek hogy minden ok. Na de mi van akkor ha megkapom és azt mondom hogy nem kaptam meg? Az eladót ebben az esetben ki védi? Mi a biztosíték az eladó számára, hogy az ő fejét nem verik át?
2011. jan. 26. 08:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Biztonságos a Paypal.


Egyébként olyan nincs hogy csak akkor kapja meg a pénzt, ha én visszajelzek hogy OK. Ilyennel még nem találkoztam.


2 dolog miatt jó a Paypal.


1, Évente több helyről is rendelek valamit. Akkor ezalatt a 10 év alatt, már legalább 150 különböző cégnek kellett volna megadnom az adataimat, kártyaszámomat. Viszont a Paypal miatt, eddig egy külső cégnek sem kellett megadnom.


2, Volt olyan, hogy nem kaptam meg az árút. Mivel az eladó nem tudta bizonyítani, hogy feladta a postán, ezért a Paypal visszafizette a pénzemet!


Egyébként nem kötelező használni. Ha valaki nem hiszi, hogy jó akkor ne használja. De valószínűleg nem véletlenül terjedt el a Paypal-al való fizetés a világon.

Sok dolgot leegyszerűsít, és ad némi biztonságot is.

2011. jan. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!


Én nem azt mondom hogy kételkedek benne, hiszen nem is ismerem. Éppen ezért szerettem volna tapasztalatokat, hogy megtudjam, van-e okom kételkedni vagy sem.


De ezek szerint megbízható. Köszi szépen még egyszer!

2011. jan. 26. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!