Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyire illik komolyan venni...

Mennyire illik komolyan venni a nyitvatartási időt? Ezért írhatok a panaszkönyvbe?

Figyelt kérdés
2 hete mentem vissza dolgozni a gyermekem mellől és 5.35-re ér be a busz, ahol lakom.A Rossman elméletileg 6-ig van nyitva, de a héten 3*r próbáltam munka után elérni, de már mindig zárva volt.Egyik nap 5.53-ra, másik 2nap pedig 5.50-re értem fel.De 5.45-kor már utánam zárták a kasszát és az ajtót múlt héten.Voltam kasszás, volt saját üzletünk, nálunk 6-kor volt kassza zárás.Még akkor is ha fél órája már senki nem jött be.Vagy "nagy cég" és mindegy?NEm vagyok nagy panaszkönyvbe beirogatós, sőt, azt sem szeretném, ha mások munkáját tenném ezzel kockára, de idegesítő, hogy ott állok és nem engednek be holott van még 8-10 perc zárásig.
2011. jan. 30. 10:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyik oldalról a kiírt nyitvatartási időt be kell tartani, ez már-már egyfajta szerződés a részükről.


Másik oldaról, pl. a volánbusz menetrendje, csupán csak tájélkoztató jellegű ami azt jeletni az ő olvasatukban, hogy akkor jönnek amikor akarnak.


Szerintem a fogyasztóvédelemre tartozik ez a dolog, de hogy tesznek is ezügyben, vgy nem, azt már nem tudom.

2011. jan. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A kasszát valóban a zárás időpontjában kell lezárni. Az ajtót azért zárják be utánad, mert ha bemegy egy vásárló, nem biztos, hogy 5 perc alatt végez. Ha a kassza nincs idően lezárva, azért büntetnek. A vásárlónak meg nem szokás azt mondani, hogy bocsi, van még 2 perced, ha nem fizetsz addig akkor nem vásárolhatsz...
2011. jan. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
tévedés, a nyitva tartási idő azt jelenti, hogy ha 18:00-ig van nyitva a bolt, akkor 17:59:59-kor még bemehet a vásárló
2011. jan. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a nyitvatartási idő a minimális nyitvatartási idő. Tehát ha nincs senki, akkor 18:00kor zárhatnak, előbb nem. Más kérdés, hogy senki nem kötelezi erre őket sajnos.

És igen, írd be a panaszkönyvbe. Magadnak is, de lehet, hogy másnak is, aki hasonlóképpen járt, sokat segíthetsz ezzel.

2011. jan. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ugyanez van a Campona Rossmannban - engem már ott ismernek nagyjából - szal múltkor sikerült kisírnom hogy 55-kor engedjenek be egy hajfestéket megnézni...

egyébiránt 50-kor már húzzák a rolót...

2012. jún. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nyugati kultúrákban a nyitvatartási idő az az időpont, amíg legkésőbb bemehetsz a boltba. Más kérdés, hogy nyugati kultúrákban akkor megy be az ember 59-kor, ha tudja, hogy 1 perc alatt végez. Minden intelligencia kérdése.

Hazánkban sajátosan sokszor a bolt ajtajának dolgozók általi, kívülről történő bezárását tekintik zárási időnek. Ez van.

2012. szept. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt sem árt akkor már hozzá tenni, hogy nyugati kultúrában ha 18ig van nyitva valami akkor a dolgozókat 18:30ig fizetik mondjuk de mindenképp valamivel tovább hiszen idő kell a bezárásra. Itthon mi a divat? 18-ig vagyunk nyitva, tehát 18-ig fizetünk!! Oldd meg, hogy 59-kor még bejöhessen a vevő, de 18:01-kor már szabadidőd tölthesd, tudva hogy mondjuk 10-15 perc a zárás.
2013. aug. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!