Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Amerikából jön egy áru, de...

Amerikából jön egy áru, de egy európai cég adja a számlát. Lehet?

Figyelt kérdés

Konkrétan: Osztrák cég képviselője kimegy az Államokba, és a cégére vesz árut, majd ezt rögtön továbbszámlázza némi haszonnal egy Magyar cégnek. Az áru Magyarországra az államokból érkezik, de a számlát az Osztrák cég adja. Nincs ezzel gond? Simán vámot és áfát fizet a Magyar cég azután a számla után? Ez így rendben van?


Köszönöm előre is!


2011. febr. 4. 18:48
 1/4 anonim ***** válasza:
nem arra fizetsz, hogy ki küldi, hanem arra, hogy honnan jön. Amerikából postázzák, így áfa+vám.
2011. febr. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Amerikából postázzák, de egy osztrák cég vette meg kint, és én tőle veszem. A kérdés az, hogy:

1: Az osztrák megteheti-e, hogy Amerikában megvesz valamit, és rögtön haszonnal netto áron tovább értékesíti nekem Magyarnak? Netto áron, hiszen Amerikát elhagyja az áru, az EU-ba meg majd akkor lép be, amikor én megkapom. Én majd akkor fizetek rá Áfát és vámot.

2: Elfogadják-e, és nem dobnak-e vissza a magyar vámhatóságok egy osztrák számlát egy áru "mellett" ami Amerikából jött éppen?

2011. febr. 5. 02:06
 3/4 anonim ***** válasza:

gyakran említik ebay-es fórumokon, hogy nézze meg mindenki, hogy hol az ÁRU HELYE, mert hiába angliai a cég, ha kínából jön pl, akkor az vámköteles. Senkit nem fog érdekelni, hogy ki állítja ki a számlát, ha USA-ból jön be, akkor arra fizetni kell.


Ha ez működne, akkor mindenki fiktív EU-s számlákkal hozná be a jenkiktől meg kínaiaktól az árut.



megtenni meg miért ne tehetné meg? Semmi köze a számlázásnak ahhoz, hogy az árut honnan postázza, honnan rendeli.

2011. febr. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy fiktív a számla, csak azt akarom megtudni, hogy ha én kimegyek amerikába és veszek valamit az osztrák cégemre egy amcsi cégtől, majd továbbadom egy másik uniós cégnek úgy, hogy én be sem hozom, csak simán onnan küldöm, és kap hozzá az én osztrák cégemtől egy számlát... nos ezzel nincs-e gondja a vámhatóságnak!? Csak azért, mert nem fogják-e azt gondolni, hogy csak arra megy ki a játék, hogy szándékosan alul számlázok! Erről természetesen nincs szó, csak nekem az a legegyszerűbb, ha úgy tudom eladni az árut, hogy nem én intézem a vámolást, áfázást stb. De mivel keresni akarok az üzleten, így előbb én veszem meg az amcsitól, a végfelhasználó cég, meg tőlem veszi. A lényeg, hogy ezek szerint nincs azzal gond a vámon, hogy uniós számla van egy nem uniós országból érkező termékhez?!
2011. febr. 5. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!