Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kell-e jogdíjat fizetnem, ha...

Kell-e jogdíjat fizetnem, ha egy magyar grafikus által kitalált állatot szeretnék közintézmény (óvoda) falára festeni?

Figyelt kérdés

Konkrétan mesekönyvből lesz kimásolva a figura, de értem ezt internetes letöltésre is (írásvetítővel a falra vetítjük, aztán színezzük.) Nem kérek érte pénzt, társadalmi munkában csinálom, mert ráérek (kisbabával vagyok otthon.)

Szóval hiába én csinálom, mégiscsak az ő szellemi terméke, kell ezért jogdíjat fizetni vagy engedélyt kérni a felhasználáshoz?


2011. febr. 6. 18:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Nézd meg a mesekönyvet, benne van, hogy ki a szerző, aztán kérdezd meg őt.
2011. febr. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ha non-profit célra akarod használni, akkor nem kell fizetni. De azért próbáld meg elérni és megkérdezni tőle, biztosan örülni fog neki!
2011. febr. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Miért kéne?Csináld csak nyugodtan,a másolás nem vonatkozik a szellemi termék jogtalan,úgymond használatára,vagy sokszorosítására.Szép lenne,ha ilyenért is fizetni kéne!
2011. febr. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"másolás nem vonatkozik a szellemi termék jogtalan,úgymond használatára"


A Disney stúdiónak pl más erről a véleménye.

Legolcsóbb, ha írásos engedélyt kérsz a jogtulajdonostól, ami nem feltétlenül a rajzoló (lehet könyvkiadó, mesefilmeknél a stúdió)

2011. febr. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az előttem író írta helyesen!


Amúgy konkrétan lopásnak számít

és beperelhetnek néhány millára, kártérítésért!!

2011. febr. 7. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ostobaságokat írtok,és ha lehet ne idézgessetek,mert hülyét kapok tőle!!!!!

Szerintetek ha festek egy donald kacsát a falamra,megsértem a szerzői jogokat,és beperel a Disney cég?:xDDD

2011. febr. 7. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"A Disney stúdiónak pl más erről a véleménye.

Legolcsóbb, ha írásos engedélyt kérsz a jogtulajdonostól, ami nem feltétlenül a rajzoló (lehet könyvkiadó, mesefilmeknél a stúdió)"

Na ezt utálom,és jobb lenne ha leszoknál róla!

2011. febr. 7. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hülyét fogsz kapni, de vannak olyan országok, ahol bíróságra járnak az emberek, mert filmet vagy zenét töltöttek le az internetről. Ilnye országok pl. az USA.


Eleve ha veszel egy eredeti DVD-t, azt sem vetítheted le nyilvánosan. Rajzoknál ugyanez van, ha nyilvánosan látható felületre fested.

2011. febr. 7. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Közintézmény falára ilyet fejteni, már a szerzői jogok megsértése.


A szerzői jog lényegét tekintve kizárólagos tulajdonjog, azt biztosítja, hogy az alkotó (másképpen a jogtulajdonos), tulajdonként, vagyontárgyként rendelkezhet a saját alkotásával („mű”), azaz joga van azt másolni és terjeszteni, illetve másokat felhatalmazni, például a következőkre: a művet reprodukálni, abból újabb műveket készíteni, forgalmazni, nyilvános helyen megmutatni, előadni stb.



Az megint más kérdés, hogy beperel-e valaki ezért. A jog tulajdonos valószínűleg nem(nem veszi észre), de a társadalomban vannak olyan egyének, akiknek örömöt okoz mások beperlése, feljelentése, szóval emiatt nem érdemes kockáztatni.


Egyébként attól, hogy szerinted nincs abban semmi rossz, hogy egy Donaldkacsát festesz a homlokzatra, attól még létezik olyan törvény, amely ezt tiltja. És a törvények nemismerete nem mentesít a felelősség alól!


Pl. Általában az emberek azzal sincsenek tisztában, hogyha készítenek egy weblapot, akkor arra csak saját maguk által készített képet, vagy olyan képet lehet feltölteni, amit hivatalosan megvettek. Ezzel szemben, rengeteg kezdő weblap készítő elköveti azt a hibát, hogy az internetről letöltött képekkel díszíti a weblapját, ami szintén szerzői jogot sért.

2011. febr. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!