Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tehetek-e bármit ha a munkálta...

Tehetek-e bármit ha a munkáltató arra hivatkozva hogy nincs pénz, nem fizet?

Figyelt kérdés
A munkaszerződésben leírtak szerint minden hónapban 10-ig fizet, illetve heti 40 óra a munkaidő. Ehhez képest minden nap túlóráztat, szombaton is dolgoztat, és fizetni nem akar. Az előző fizetésem is nagy késésekkel 3 részletben kaptam meg. Köszönöm a segítséget!
2011. febr. 13. 08:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Fel lehet jelenteni a munkaügyi bíróságon őket. Már ha legálisan dolgozol ott.
2011. febr. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
76%

bíróságra mehetsz, de először is le kell lépni, mert minden nappal csak nől az az összeg, amit vagy megkapsz, vagy nem. én már láttam olyat, hogy ott a jogerős határozat, hogy jár a majd fél éves elmaradt munkabér, mégsem fizet a vállalkozó, mert "nincs", inkább vállalja a csődeljárást.


egyébként lóf.sz a seggébe az ilyeneknek, ha nincs pénzem embereket foglalkoztatni, akkor nem csinálom, hanem mondjuk én is elmegyek dolgozni. ez ilyen egyszerű.

2011. febr. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!