Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az aktív korúak ellátását...

Az aktív korúak ellátását igényelhetem úgy is, ha veszélyeztetett terhes vagyok?

Figyelt kérdés
Mert ugye az ellátás feltétele a közmunka, de én így nem tudok dolgozni. Ennek ellenére elmehetek igényelni? Meddig adnak támogatást? Mennyi időre vonatkozik az ellátás? GYES idején gondolom nem fognak utalni.
2011. márc. 11. 09:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy h#lyeséget mondok, de ha veszélyeztetett, terhes vagy, akkor ugye nem tudsz goldozni, akkor a munkáltatód elvileg fizet, nem tudom mi a neve, de valamilyen címen már akkor is fizetnek, legalábbis most ketten is terhesek a családba és náluk így volt.
2011. márc. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
goldozni=dolgozni
2011. márc. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De most nincs munkahelyem és már 365 napja be vagyok jelentve álláskeresőként, és ott mondták, hogy igényelhetek aktív korúak ellátását.
2011. márc. 11. 10:26
 4/4 anonim ***** válasza:

Igényelhetsz.

Egy évre állapítják meg, de ha olyan tényező merüll fel, akkor megszüntetik, vagy szüneteltetik a folyósítását.

A szülésig jár. A GYES alatt nem jár, akkor a gyest fogod kapni.

Igaz, hogy a feltétele, hogy vállald a felajánlott közmunkát, de részint nem rögtön ajánlanak közmunkát, másrészt a közmunkához is kell az orvosi alkalmassági és veszélyeztetett terhesként nem fog engedni dolgozni.

Menj be minél hamarabb az önkormányzathoz és kérd!

2011. márc. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!