Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a különbség a magánnyugdíjp...

Mi a különbség a magánnyugdíjpénztár és az önkéntes nyugdíjpénztár között?

Figyelt kérdés
Ti melyiket választottátok és miért? Melyik pénztár (névszerint) jó?
2009. febr. 20. 16:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen más a kettő. A magánnyugdíjpénztárba (nem tudom, jelenleg kötelező-e belépni, ezt állandóan változtatják) a munkáltatód utalja a fizetésed bizonyos százalékát. Az önkéntes nyugdíjpénztárba te választod meg, mekkora összeget akarsz havonta fizetni, és neked is kell intézni.
2009. febr. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A nyugdíjbiztosítási járulék 9.5%.

Ha nem vagy mnyp tag, akkor az egész az állami részre megy (ő gyűjti neked a pénzt)

Ha tag vagy, akkor csak 1.5% megy az államnak, a többi az mnyp-be.

Az mnyp is gyűjti a pénzt, de ő még be is fekteti, és te majd ha nyugdíjas leszel, a növelt összegből kapsz majd nyugdíjt (ha jól fekteti be a pénzed :) )

Ez a járulék a béredből kerül levonásra, ennyivel is kevesebb a béred, de az sajnos kötelező.

Az önkéntes pénztárral nem bízod a véletlenre a dolgot, te teljesítesz plusz befizetéseket, amik növelik a megtakarításaidat. Ehhez hozzájárulhat a munkáltató is, ez már egy másik kérdés... A lényeg, hogy itt te adod meg, mennyit fizetsz be. Ez viszont már egy "plusz" szolgáltatás, azaz nem kötelező.

Magánnyugdíjpénztár eddig az ING volt a legjobb, de most szinte mindenki megy át az Aegon-hoz, ott most jobbak a hozamok, biztosabb.

Remélem kielégítő volt a válasz, ha valami kérdésed van, szívesen segítek még! (Ha tudok)

2009. febr. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.

Úgy értettem a kötelezőt, hogy a járulék kötelező, azt te választod, hogy állami vagy állami+mnyp.

Pályakezdőknek az mnyp kötelező!

2009. febr. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy a magánnyugdíjpénztárra NINCSEN állami garancia.

Ha csődbemegy a cég, amelyik a pénzed kezeli - arra való az 1.5% állami rész. Abból talán majd kapsz egy minimálnyugdíjat.


Egyelőre szalad a szekér - hiszen egyetlen magánnyugdíjpénztárnak sem kellett még komolyabb összegeket kifizetnie. Egyelőre csak gyűjtik a pénzt. Így persze könnyű.

Majd meglátjuk mi lesz, ha üzemszerűen, folyamatosan fizetniük is kell.

Szerintem nem véletlen az, hogy nincs rá állami garancia.

2009. febr. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Figyi és az önkéntesből ki lehet szedni a pénzt ha hirtelen szükség van rá a magánnyugdíjoénztárból meg nem? Neked van önkéntesed?
2009. febr. 22. 13:37
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hát,ki lehet venni az önkéntesből a pénzed, amit addig befizettél, de általában van 10 év (vagy több) várakozási idő, amíg nem veheted ki a tőkét és a hozamot.

Ezután a várakozási idő után kiveheted, de a befizetett tőke

után szja és eü-i hozzájárulási kötelezettséged van, szóval azért kell utána fizetni rendesen...

10 éven belül meg ki sem vehetsz semmit, ki kell várni. Ha nem fizetsz, az nem jelent semmit, szünetelteted a szolgáltatást.

A 10 év meg általános, de pénzáranként változó lehet. Az ING-t tudom konkrétan, ott 10 év a várakozási idő.


Nekem nincs önkéntes nyugdíjpénztáram, nem igazán látom még a nyugdíjam...ahhoz még túl fiatal vagyok, csak azért

"tudom" ezeket, mert munkaüggyel foglalkozom, és sokan fordulnak hozzám ilyen kérdésekkel.

Önkéntes egészségpénztáram viszont van, annak látom értelmét is. Havi fix összeg (én 5000 ft-ot fizetek), az állam még az évi befizetéseid támogatja 30%-al (önkéntes nyugdíjpénztárnál is), és egy csomó mindenre felhasználható.

Nekem majd akkor lesz ez jó, amikor majd végre terhes leszek, mert abból lehet finanszírozni vizsgálatokat stb.

Most még csak gyűjtögetek.


Át kell gondolni ezt az önkéntes nyugdíjpénztár dolgot, de nagyon. Vannak ellenzői, de nagyon sokan mellette vannak, ezt neked kell tudni eldönteni, hogy tudod-e vállalni (legalább 10 évig, hogy legyen értelme).


Sok szerencsét!

2009. febr. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nekünk az Életút Önkéntes Nyugdíjpénztárnál van pénzünk, egy ideje szüneteltettük, és most azon gondolkodom kivegyük-e vagy majd fizessük később ha jobban állunk anyagilag. Rossz portfólióban voltunk így tavaly pár ezerrel kevesebb lett az összeg. Évek óta nem fizettünk bele, de több mint 10 éve megvan. Mennyit kell utána fizetni pontosan ha kiveszem?
2009. febr. 23. 15:41
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az OTP-nél van mind a kettő. És jól hoz a "konyhára".


Ha az önkéntesből kiveszed, akkor Szja fizetési kötelezettséged (sávosan 1,7 mFt-ig 18%-át; felette 36 %-át össze kell vonni a rendszeres jövedelmed összegével); TB fizetési kötelezettséged (15,5%-át) keletkezik. Utóbbi az egészségbiztosítási járulékból (6%) és a nyugdíjbiztosítási járulékból (9,5%) áll.


Tudomásom szerint mindenhol csak 10 év után lehet pénzt kivenni, kivételt a nyugdíjba vonulás jelent.

2009. febr. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!