Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Most akkor hogy van ez?...

Most akkor hogy van ez? Milyen az életszínvonal Magyarországon?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni, hogy most rosszul élünk akkor, vagy annyira mégsem...ugye úgy általában mindenki panaszkodik, hogy milyen kevés a pénz, nem futja semmire. Aztán meg azt látja az ember, hogy tele vannak állandóan a bevásárlóközpontok, mindenki vásárol...Társaságban már nem tudom, mit lehet mondani és mit nem...vhol ha azt mondom, hogy van egy külföldi eurós számlám is, vagy Párizsban voltam nyelvtanfolyamon, akkor már én vagyok a kiskirály, meg nekem milyen jól megy...máskor meg meg sem merek szólalni, mert arról beszélnek, hogy Egyiptomba akartak menni búvárkodni, de kénytelenek lesznek Thaiföldre menni a kinti helyzet miatt...csak így. Mikor én meg mondom, hogy Máltáról is azt mondják, hogy szép hely búvárkodásra, oda is mehetnének Egyiptom helyett, akkor furán néznek rám, mert mit akarok én Máltával...az olyan snassz...

És itt Mo.-on még azt sem lehet tudni, mennyit keresnek az emberek...OK, hogy az átlag fizu 131ezer, de hányan kapják feketén a fizetést...meg itt is kérdezgetik sokan, hogy ki, mennyit keres, de elég nehéz vmi következtetésre jutni, mikor sokx még azt sem írják oda, hogy bruttó vagy nettó összeg...


2011. márc. 20. 18:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Az van, hogy a magyarok életszínvonala benne van a világ top 20%-ában, a GDP pedig azt hiszem szintén.
2011. márc. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nagyon sok olyan ország van ám, mint Kína (1 mrd emberből 0,99 mrd éhezik, illetve az egy főre jutó GDP-jük is elég alacsony
2011. márc. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Alapjába véve szar a helyzet ez tény. Akinek ma Magyarországon komolyabb vagyona/keresete van az inkább eltitkolja, jobb ha senki nem tud róla.


Az is probléma, hogy nagy a tagolódás. Egy közepes városban pl. egy 1-es Swiftel körbe röhögnek. Egy utolsó kis faluban meg konkrétan kiutálták haveromat, hogy 28 évesen honnan telik rá.. (340 ezer)


Megyeszékhelyen az 1 milliós 7 éves motorommal én már burzsujnak számítok.

2011. márc. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A válasz írója 63%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:01


Ez is igaz, de nekem ráadásul legtöbb ismerősöm Pesten lakik, és itt is akkora különbségek vannak...én már tényleg nem tudom, kinek mit lehet mondani...nem akarom, h kinézenek egyik irányból sem...most költöztem haza külföldről, Pestre. Most kezdtem el új munkát, új sulit, szóval sok új emberkével találkozom, és annyira más mindenki háttere...hihetetlen.

2011. márc. 20. 19:18
 5/6 anonim ***** válasza:

Röviden, ez a pár tízezer multimilliomos, meg a 3 millió koldus országa, akik azt várja, hogy mikor teszik ki őket a lakásukból.

A fennmaradó rész vegyes, van, aki átlag felett keres, de még nem látványosan, meg van, aki máról holnapra él, de még valahogy elvan.

2011. márc. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

Minden országnak megvan a maga jellegzetessége, hogy szépen fogalmazzak:D

ÉS ÁTLAGBAN MONDOM, NEM MINDEN EGYES EMBERRE

Az olaszok szeretnek henyélni, délben minden bezár, stb.

A franciák eléggé nagy mellénnyel vannak magukról azt hiszik ő a legjobbak.

Mi magyarok meg imádunk siránkozni, hogy ej de rossz minden!

2011. márc. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!