Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nyerhetek-e pert a Magyar...

Nyerhetek-e pert a Magyar Postaval szemben ha a 2010. 09.20-an feladott elsobbsegi ajanlottan feladott levelemet most hoztak vissza bontatlanul 2011. 03.18-an?

Figyelt kérdés

Az ajanloszelveny is megvan, mindig elteszem.

Nem ezert fizetek ennyi penzt, 90%-ra irjak az elsobbsegi kuldemenyek masnapi kiszallitasat, az mas kerdes hogy Buda-Pest tavot kellett volna megtennie a vacak levelnek, vegulis duplautat tett meg na de akkor is FELEV!!!!


Jah es amugy egy nyeremenyjatekra ment volna, amin 1milla vagy egy kulfoldi nyaralas volt a fonyeremeny...


De ha ezt nem is szamitjuk akkor is 6 honapig levegozott az eterben, nincs erre vmi torveny ami kimondja hogy elsobbsegit vallalt - 90% h masnap de max 2-3 nap mulva celbaer- es ehelyett 6 honap lett a szallitas?!


Jah postafiokba ment, es azt irtak ra hogy pf megszunt... Ami sztem azert kamu, mert akkor hol a francban taroltak ennyi ideig a levelem???


2011. márc. 21. 23:51
 1/9 anonim ***** válasza:
nem
2011. márc. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem nyerhetsz, de a Házon kívül c.műsorba (van e-mail címük) megírhatod, mint felettébb bosszantó esetet...
2011. márc. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mennyi a törvényben, vagy szerződésben rögzített maximális kézbesítési idő elsőbbségi ajánlott levél esetén?
2011. márc. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Két nap. De tökmindegy, a posta jó ügyvédekkel dolgozik. Nekünk nagyobb ügyben sem sikerült a per... De tényleg baromi bosszantó.
2011. márc. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jelentsd fel, de mit mondassz mennyi a károd???
2011. márc. 22. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

szerintem sokba kerülne, és nem sok esélyed lenne. egyáltalán tudod igazolni, hogy csak most kaptad vissza? aláírtál vmi átvételi elismervényt?

meg lehet tényleg megszűnt a postafiók, mert lehet csak a nyereményjátékra nyitották, és akkor úgyis nekik van igazuk. persze nem kellett volna megvárniuk, hogy elteljen ennyi idő, de nem hiszem, h nyerhetnél a posta ellen....

2011. márc. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Mindegy... Meg a heten ugyis talalkozom par jogasz ismerossel megkerdezem oket is.


Amugy ra van pecsetelve a datum amikor feladtam, meg azt is amikor ok feladtak h jojjon vissza...


Pfnl meg ugy tom h idokozonkent kotelezo uriteni a tulajnak szal 6 honapig nem maradhatott volna benne...

Nah mindegy, am csak idegesito semmi extra.

Viszont voltak mae ennel durvabb huzasaik, pl. 170 000 forintos cuccom papirjat nem a levelszekrenybe raktak, ha visszakuldik h nem vettem at akkor az megint 5000 forint posta vissza, ha meg vki atveszi mert hasonlo a cimunk akk meg kinyirtam volna vkit a postan...


Akkor a folyamatosan nem volt otthon cedulak... Vizsgaidoszakban itt rohadok egezs nap...


Vagy a kedvenc "postaladan nincs nev" 5 eve van rajta nev es kozepen a kozepso a mienk.


De a legjobb amikor anracs es az ajto koze tettek be csomagot! WTF? -14 darab ora

2011. márc. 22. 17:33
 8/9 anonim ***** válasza:
A jogász ismerősöknél szerintem ne hozakodj elő ezzel, mert körberöhögnek.
2011. márc. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

már bocs, de ők a barátaim vagy ezeréve xD

én se röhögöm ki őket amikor az én szakterületemmel kapcsolatban kérdeznek vmi számomra orbitálisan triviálisat...


am meg már nem érdekel csak jó lett volna revansot venni az eddigi károk miatt.

2011. márc. 23. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!