Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Próba idő alatt közös megegyez...

Próba idő alatt közös megegyezéssel felmondhatok?

Figyelt kérdés

4 órában dolgozok, feb. 15.-ig munkanélküli voltam. A miatt az állás miatt megszüntettem a járadékom. Most indulnak a munkaügyiben tanfolyamok ahol a 8 órás minimálbért fizetik. Én ezek egyikére szeretnék menni.

Ha próbaidő alatt felmondok, akkor betudok regisztrálni a munkaügyibe, és tudok tanfolyamra jelentkezni?


2011. márc. 22. 07:37
 1/1 anonim ***** válasza:
90%

A próbaidő alatt indokolás nélkül bármely fél. igy a munkavállaló is megszüntetheti a munkaviszonyt. A megszünés után, a köv napon jelenkezzen képzésre.

Az MT-ből:

Próbaidő


81. § (1) A munkaszerződésben, a munkaviszony létesítésekor próbaidő is kiköthető.


(2) A próbaidő tartama harminc nap. Kollektív szerződés, illetve a felek ennél rövidebb vagy hosszabb, de legfeljebb három hónapig terjedő próbaidőt is megállapíthatnak. A próbaidő meghosszabbítása tilos, ettől érvényesen eltérni nem lehet.


(3) A próbaidő alatt a munkaviszonyt bármelyik fél azonnali hatállyal megszüntetheti.

2011. márc. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!