Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jogosultak vagyunk valami...

Jogosultak vagyunk valami segélyre? Hogyan, hol lehet azt igényelni?

Figyelt kérdés

Párom nem magyar állampolgár, de már évek óta Mo-on él, álandó bejelentett lakcímmel rendelkezik itt. Ebben az évben júl-ban leszünk 3 éve házasok. Ő sajnos 2008. novemberében elveszítette az állását (nem veszik fel sehová) és azóta az én minimál béremen tengődünk albérletben.

Jogosultak vagyunk valamit támogatásra? Mi kell hozzá ill. hogyan, hol lehetne intézni valamit?

Ha kell utcát is söpör már ott tartunk. Nem vagyunk kisebbségiek, de adóságunk az sajnos már van.


2011. márc. 24. 10:31
 1/8 A kérdező kommentje:
Ilyet találtam, de ez választ nem mondhatnám, hogy ad. [link]
2011. márc. 24. 10:35
 2/8 anonim ***** válasza:
Menjetek be az Önkormányzat Szociális Osztályára, ha kaptok valamit /igen csekély összeget/, akkor azt ott tudják megmondani.
2011. márc. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Még ilyet találtam itt: [link]

Kit illet meg rendszeres szociális segély?

Rendszeres szociális segélyt állapít meg a település önkormányzati elnöke annak az aktív korú személynek, aki:


•nem munkavállaló, vagy

•egészségkárosodott, vagy

•támogatott álláskereső

feltéve, hogy megélhetése nem biztosított más módon, és a nem munkavállaló személy a rendszeres szociális segély megállapításának feltételeként vállalja a beilleszkedését segítő programban való megjelenést.


Egy családban egyidejűleg csak egy személy jogosult, rendszeres szociális segélyre.


Milyen esetben nem biztosított a megélhetése a rendszeres szociális segélyt igénylő személynek?

Akkor nem biztosított a segélyt igénylő megélhetése, ha a családnak az egy fogyasztási egységre jutó havi jövedelme nem éri el az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 90%-át és az illető nem rendelkezik vagyonnal sem

[link]

De kontkét összeget még nem találtam. Á találtam: Öregségi nyugdíjminimum 2011 január 1: 28 ezer 500 forint

2011. márc. 24. 14:38
 4/8 anonim ***** válasza:
Munkanélküliben kell regisztráltatnia magát, ha letellik 9 hónap, akkor már aktiv korú lesz.
2011. márc. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Be van regisztrálva.
2011. márc. 24. 18:05
 6/8 A kérdező kommentje:
Már a helyi Munkaügyi Központba, hogy munkanélküli.
2011. márc. 24. 18:05
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha az állampolgárság érdekel, azzal kapcsolatban jó hírem van, hogy 3 évi magyar állampolgárral kötött házasság és hivatalos magyarországi tartózkodás után kérheti az állampolgárságot. (ha meg az elcsatolt területeken élő magyar, akkor meg már azonnal, az egyszerűsített honosítás szabályai szerint)


Hogy ezzel pénzügyileg megy-e valamire, az más kérdés. Én diplomás munkanélküliként nem kaptam semmit 1 évig, a munkaügyitől azért, mert nem volt meg a kellő idejű munkaviszonyom, az önkormányzattól azért, mert szerintük gazdag vagyok (ha van valami a neveden, akár egy szakadt Trabant, akkor már gazdag vagy, azt mondják, el kell adni, és abból élni). Ha a szüleim nem segítenek, az államtól akár fel is dobhattam volna a talpamat.


Mindezt úgy, hogy születésemtől fogva magyar állampolgár vagyok, szóval szerintem sokat nem ér vele.

2011. márc. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nincs kocsink, max. hűtő meg ilyen elengedhetetlen háztartási gépek vannak a nevén, mint tulajdon.
2011. márc. 25. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!