Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elelmiszerboltban dolgozom,...

Elelmiszerboltban dolgozom, es erdekelne, hogy mik a penztargep zaras szabalyai, muszak vegen?

Figyelt kérdés
Lenyeg, hogy a fonokom alladoan hianyt lat a kasszamban, soha nincs ott kasszazaraskor, es honapokkal kesobb nezegeti a szamitogepes rendszeren, es allandoan visszamenoleg neha honapokkal kesobb keri szamon a kasszahianyt. Es erdekes modon sosincs tobbletem, mindig csak hiany. Es tobb ezer forintok.
2011. ápr. 2. 18:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát mi lenne először X riportot nyomsz aztán Z-t és amit kíír az alapján leszámolod a lóvét, ha nincs hiány akkor nincs hiány aláírod és kész. A pénzt meg berakod a kazettába vagy a páncélba zacskóba csomagolva és ráírva hogy mennyi van benne.


Esetleg ki is listázhatod, hogy ennyi darab ezres ennyi darab huszas ennyi darab 50 es szóval leltárt írhatsz az érmékről de felesleges, a postán csinálják csak ezt.



Ha te leszámoltad, és megvolt akkor megvolt és kész más is lenyulhatja azt ha hozzáfér a széfhez.


Szerintem az a legjobb ha hívsz valakit tanunak aztán előtte számolod le, és akkor elmehet a főnököd a pcsába amúgymeg könynen lehet hogy ő nyúlja le.


Én nem foglalkoznék ezzel ha nem vonja le a fizetésedből sőt, ha állandóan hiánnyal jön akkor még el is raknék belőle pár ezret mindennap, nem mindegy hogy ezer forint hiányzik vagy 5 ezer?


Úgyis csak hónapok múlva derül ki.

2011. ápr. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sőt jobbat mondok neked, rakjál el mindennap vagy 19 ezret az még az értékhatár alatt van, és egy hónap alatt hülyére keresed magad, aztán lépj ki.
2011. ápr. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Elvileg úgy kellene pénztárat zárni, hogy ketten külön átszámoljátok és formanyomtatványra rávezetitek az aláírásotokkal együtt.


SZVSZ Ha nincs ott akkor meg ne ugasson, elvégre ez lenne a dolga!

2011. ápr. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Én arra gondoltam, hogy egy olyan tényleges, államilag elfogadott törvény, vagy szabályzat van -e.
2011. ápr. 4. 22:55
 5/6 anonim ***** válasza:
ha jól tudom, akkor kell lennie a munkahelyeden "pénztárkezelési szabályzatnak". Ez kb olyan doksi mint a működési szabályzat, (vagy mint a bankban kifüggesztve a különböző kondíciós listák) szóval az nélkül nem lehet ilyen tevékenységet folytatni. És ha jól tudom ezt neked el kellett volna olvasnod a munkába állás előtt. De a főnöködtől is elkérheted (elméletileg) köteles megmutatni, de ha van könyvelő akkor tőle is kölcsönkérheted.
2011. ápr. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha nincs akkor fenyegesd meg őket hogy ha kapnak egy ellenőrzést akkor nagyon meg fogják szívni.


HA nagyon kíváncsi vagy hogy hogyan néz ki, akkor google a barátod :)

2011. ápr. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!