Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Meg lehet élni évi(!) 400ezer...

Meg lehet élni évi(!) 400ezer forintból?

Figyelt kérdés

Annyira gáz itthon a helyzetem, hogy egyetlen kiutamként a menekülést látom a családom elől. Az egyetemből még hátra van 2 évem, de már nem bírom sokáig. Idegileg, fizikailag, lelkileg is tönkretettek már. A diákhitel legmagasabb összege 400ezer/év (2x200ezer, októberben és márciusban). A kérdésem: ha beköltözök egy albérletbe 3-4 másik diákkal, kilehet húzni 400ezerrel 1 évet? Az ismerőseim átlagban 15ezret fizetnek 1 hónapban albérletért és rezsiért, úgy hogy több diákkal vannak összezárva egy albiba. De ott van még, hogy enni is kéne valamit, az egyetemen is kell néha jegyzetet venni, füzetet venni... Tisztítószerek, fogkrém, sampon, ilyen apró dolgok amik kellenek még... Nem tudom meglehet e csinálni...

Estire nem akarok átmenni mert nem fogom bírni munka mellett a tanulást. A diákmunkát ne számoljuk bele, mert már 1 éve nem is hívtak, pedig több diákszövetkezetnél is regisztrálva vagyok. Ha lenne néha munkám, az csak öröm lenne, de tegyük fel hogy nincs semmi lehetőségem. Szerintetek?


2009. febr. 27. 20:07
1 2
 1/12 anonim válasza:
95%
Alég csücskös, te talán megoldható. Persze az már szinte csak kenyéren és viszen való vegetálást jelent, ami csak még jobban tönkretesz.
2009. febr. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Hát sajnos nem igazán. Tapasztalataim alapján napi legalább 800Ft kell élelemre, pl ha egy tescoban mész rendszeresen vásárolni (itt vannak olcsó cuccok), illetve ennél az összegnél már nem vehetsz akármit, tudatosan tervezni kell a táplálkozást, hogy mindene meglegyen a szervezetednek. Kis ügyeskedéssel ebből ki lehet hozni az alklami fogrémet, meg ilyesmiket is. viszont éves szinten ez is sok 365*800 az 292000. Ehhez jön még az albi, ha tényleg találsz 15k-ért, akkor az évi 180000, és ezzel sajnos már át is lépted a keret. Uccsó lehetőség lehet, hogyha munkád nincs, az ösztöndíj. Nálunk pl simán osztogatnak ilyen 20000 havonta, persze megfelelő átlagra. De ha sikerülne egy jó ösztöndíjat összehozni, akkor meg lehet csinálni.

További lehetőség a halasztás, elvileg össze lehet szedni annyi pénzt pluszba egy félév (vagy inkbb két félév) alatt, maivel kihúzhatod a másik két évet diákhitellel együtt.

2009. febr. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Necces, de ehhez számold még hozzá a családi pótlékodat is! Mert ha elköltözöl, akkor kérheted, hogy neked utalják. Azért az is valami... :S

Meg hát elgondolkozhatsz valamilyen munkavállaláson is.

2009. febr. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Igen az ösztöndíjon rágódok én is, hogy képes vagyok e annyit tanulni, hogy összehozzam. Nem tudom, eddig még nem sikerült. Nem vagyok nagyon tanulós fajta, általában megelégszek egy 3-assal, ha nehéz a tantárgy, akkor a kettessel is. A múlt félévben nagyon szép lett az indexem, és nem tudom kapok e ösztöndíjat, március közepén derül majd ki.

Családi pótlékot csak az a gyerek után kap a család, aki még középiskolába jár. Tudtommal egyetemen, főiskolán tanuló diák után nem kapnak a szülők családit., Vagy tévedek?

2009. febr. 28. 09:09
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Jó tudod, a felsőoktatásban résztvevő gyerek után nem jár családi pótlék.
2009. febr. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Menj el mellette dolgozni! És abból is összejön egy kis pénz
2009. febr. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Probalj meg gyerekekre vigyazni, esetleg takaritani gazdagabb csaladoknal. Adjal fel tobb hirdetest is, akar ragasszal ki tobbet az egesz varosban.

Nyaron pedig irany kulfold, es ott tudnal annyi penzt felretenni, megkeresni, ami elegendo lenne a kovetkezo evedre is. Nyaron pl. megtudnal keresni tobb szazezret is. Nagyon jo lenne!!!

2009. márc. 1. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz olyan lakhelyet szerezni, pl. idős embernél vagy kisgyerekes családnál, ahol a lakhatásért cserébe hazimunkát, vagy gyerekfelügyeletet tudnál vállalni? 400000.-Ft-ból egy évig megélni szerintem is necces.
2009. márc. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is otthonról menekültem el,és a Diákhitelből élek nagyrészt 2 éve. Igaz mellette dolgozom is,meg egyéb bevételeim is vannak. Én olyan havi 50 ezerből vagyok el itt. Igaz nekem 10 ezerrel több az albérletem mint neked.

Ha annyi lenne,mint neked akkor olyan 480 ezer Ft lenne körülbelül a költségem egy évre.


DE


Azt is figyelembe kell venni,hogy milyen életmódot folytatsz. Mennyit eszel,mennyit szórakozol,mennyit utazol. Én nem járok el szórakozni,és magam főzök itthon. Legtöbbször hideget,de sokat főzöm is. Egy krumplifőzelék, vagy palacsinta,vagy rántott hús rizssel, rántott sajt rizzsel,vagy krumplival, vagy ilyen egyszerübb kaják nem is kerülnek sokba,és több napig is eltartanak.

Azt is bele kell venni,hogy szükséged lesz ruhára,vagy egyéb műszaki cikkre, tankönyvekre, könyvtárdíj, mobilfeltöltés,gyógyszer,utazási költség stb stb ha teljesen önálló akarsz lenni.


Szóval szükséged lesz más forrásra is olyan havi 10-20 ezer Ft körül kiegészítőnek. Én újságot hordok hajnalban 2 óra pl havi 40 körül kapok és a diákhitelből annyit használok fel amivel kiegészítem ezt. Nálam így jön ki évi 600 ezer Ft.

2009. márc. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy evet halasszal az egyetemen, es menjel ki kulfoldre dolgozni, a nyari szunettel osszesen 15 honapot kint tudnal lenni. Megerne, hiszen lenne penzed, es az egyetemet nyugodtan betudnal fejezni, orokos penztelensegben sem lehet elni. Felorli az idegeidet ugyanugy, mint a zuros otthonlet.

Menjel ki kulfoldre, vallaljal tobb munkat kint, hiszen csak az lesz a dolgod, hogy dolgozz, es sporolj.

En tuti kimennek.

Latod, az elottem szolo is azt irta evi 600000-

bol jon ki, de o dolgozik. Te pedig nem, mert nem talalsz munkat otthon.

2009. márc. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!