Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tgyás, gyed kérdés. Segitetek?

Tgyás, gyed kérdés. Segitetek?

Figyelt kérdés
A kislányommal vagyok gyesen decemberig a teso szeptember 19.-én érkezik.-A főnökömmel nem vagyok joban ezért nem is szeretnék táppénzezni meg szabit kivenni.Majd megigényleg a tgyást a kiirt előtt 4 héttel.Kérdésem hogy a lányommal 75000 ft volt a bejelentett bérem abbol számoltak.Azóta 85000 ft-ra emelték.Miből fognak kiszámolni?46000 körül volt a tgyásom és 42-43000 a gyedem.Most mennyi lesz?
2011. ápr. 6. 14:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia, mivel a tgyás igénylésed 2011, így annak az alapja 2010, amikor azért nem volt bérezett napod, mert gyeden voltál, így a tgyást a szerződés szerinti béred alapján fogják számolni, a 85 ezerből.

A gyed alapja 2011 lesz, mert azt 2012-ben fogod igényelni, így az alapja a minimálbér lesz, mert 2011-ben gyesen voltál. Mivel jelenleg a minimálbér 78000, így kevesebb lesz az alapja, mint a tgyásnak, viszont még így is többet kapsz majd, mint most, adójóváírással a gyed kb. 48-50 ezer lesz.

A tgyásod meg 58-60 ezer.

2011. ápr. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat:D
2011. ápr. 6. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!