Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az hogy lehetséges, hogy évek...

Az hogy lehetséges, hogy évek óta munkanélküli vagyok és fele adatom sincs meg a munkaügyi kp-nak?

Figyelt kérdés
Rendszeresen járok, együttműködő ellátás nélküliként. "Pecsételésre" mentem, a szgépet nézte a hölgy mondta, hogy egy gyerekem van stb. Már a második gyerekem is iskolás, általuk végeztem el 2 tanfolyamot is, és az sem volt feltüntetve.
2011. ápr. 15. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
A lényeggel nem foglalkoznak,nem hogy a lényegtelenekkel.
2011. ápr. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Örülj neki, ha nem írták be a tanfolyamaidat. Ugyanis akkor nem is mehetsz később, ha szeretnél se, mert olyanokat küldenek, akiknek nincs semmi végzettségük...

Te kaptál róla papírt, nem? Az a lényeg.

2011. ápr. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az a lényeg, hogy van papírom, de így az esetleges kiközvetítésre nincs esélyem. Így i protekció kell ahhoz is. Egyedül is keresem a munkát, idén kb 30 helyre jelentkeztem és semmi.
2011. ápr. 16. 09:02
 4/5 anonim ***** válasza:

Munkaügyi központban úgyse nagyon fogsz munkát találni. Én egy évig voltam regisztrált mire találtam valamit, de azt is saját magam, nem rajtuk keresztül. Az ott kínált állások egy része vagy nagyon speciális, több éves releváns szakmai gyakorlattal (valószínűleg személyre szabottak, annak, akit már kiválasztottak előre), vagy legalja kulimunka nulla végzettséggel, a cigányok között.


A munkaügyi csak arra jó, hogy néha valami képzést elvégezhetsz rajtuk keresztül ingyen, meg ha egy évig vagy regisztrált, akkor jogosult leszel START plusz kártyára, amivel jobban megéri a munkaadóknak foglalkoztatni téged, mert kevesebb járulékot kell fizetniük utánad. Beleírhatod az önéletrajzba hogy jogosult vagy rá, mindjárt szívesebben hívnak be ilyennel interjúkra.


De munkát azt egyedül érdemes keresned, nem a munkaügyin keresztül. Legfeljebb azt éred el, ha nagyon erőlködsz náluk, hogy kiközvetítenek valami MLM-es csalóhoz vagy biztosítóhoz ügynöki munkára, akik jutalékot fizetnek ha eladsz x darabot a cuccaikból, ha meg nem adsz el, akkor nem fizetnek semmit. Ha nem vállalod el, akkor törölnek a nyilvántartásból, így elesel az egy év után járó kedvezménytől is, meg hogy tanfolyamra küldjenek.

2011. ápr. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én nem is értem,hogy ezek a munkaügyi központok egyáltalán mire vannak?

Tanfolyam???-nálunk még az sincs pedig budapestről beszélek.Vagy ha akad nagy ritkán,olyan szakmára amivel elhelyezkedni csodaszámba menne.

2011. ápr. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!