Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nem tudtam, melyik kat. -ban...

Sweetie kérdése:

Nem tudtam, melyik kat. -ban állná meg a legjobban a kérdésem a helyét. Ha azt kérdezem, hogy mennyi családi pótlékot kap apukám, ha 2 gyereket nevel egyedül?

Figyelt kérdés

Remélem tudtok segíteni.. ha picit érthetetlen, bocsi.. de elég hosszú, és ... áhh, mindegy..

A sztori ami miatt kérdem, elég bonyolult. De az érdekelne, hogy .. van olyan, hogy szokásos ? Vagy állandó családi pótlék? Mert eddig bárkit kérdeztem, mindenki 12k Ft körüli összeget mondott.. de apa nekem azt mondta (rengeteg mindenben hazudik nekem, meg másoknak is, ezért is fordultam hozzátok) hogy ő ÖSSZESEN kap 12k Ft-ot. És én (hivatalosan nem) elköltöztem tőle. szval anyumnál lakoom. a hugom meg nála. de papíron énis ott lakom meg minden. És az érdekelne, hogy hazudott, vagy tényleg lehet , h csak 6000 Ft-ot kap utánunk fejenként?


2011. ápr. 17. 19:47
 1/5 anonim ***** válasza:
A Google-ban a 2010-es adatot találtam,de tudtommal az érvényes az idei évre is. 2 gyerekes családban gyerekenként 13.300. Ft a családipótlék. Együtt 26.600.- Ft
2011. ápr. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

igen, énis pont most néztem meg ezt.. miért is nem lepődtem meg .. !?

köszönöm a segítségedet .. :)

2011. ápr. 17. 20:34
 3/5 anonim ***** válasza:
Azt viszont nem tudjuk, hogy hány éves vagy, tanulsz-e még. Ha már nagykorú vagy és nem tanulsz közoktatásban, akkor nem jár utánad családi pótlék. Ha még tanultok a tesóddal, akkor tényleg annyit kap apukád ahogy az első írja.
2011. ápr. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
és ha előtte anyukádnál laktál (pl így egyeztek meg a szüleid a válásnál) akkor apukád csak akkor kapja a családit,ha kérvényezte,hogy már ne anyukádnak küldjék.
2011. ápr. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
16 vagyok, a húgom 12 mindketten tanulunk még, és mindkettőnk után apukám kapja a családipótlékot.
2011. ápr. 18. 07:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!