Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nem lenne kötelező minden...

Nem lenne kötelező minden üzletnek mosdót biztosítani az ügyfelek részére?

Figyelt kérdés
Mert szerintem igen, de mondjuk például a lidl, aldi rendszeresen megtagadja ezt. Jogosan teszik, vagy jogszabályok ellen vétenek ezzel a gyakorlatukkal? Köszönöm.
2011. ápr. 19. 21:03
 1/8 anonim ***** válasza:
miért kéne?
2011. ápr. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az ilyen jellegű üzleteknek bizonyos m2 után kötelező a vásárlói mosdó, wc biztosítása. Mivel ezek nem vendéglátó helyek, hanem kereskedelmi egységek.


A pontos számot nem tudom, de gyanítom, hogy valahol 3.000 m2 körül lehet a határ, mert a kis Tescokban sem mindenhol van, sőt talán nincs is.

2011. ápr. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Csak mert amikor én nyitottam egy kb 3m2-es üzletet, ott is kellett ezt biztosítanom... Szóval köszönöm a véleményt is, de egy vonatkozó jogszabályi hivatkozás jobban jönne..;)
2011. ápr. 19. 22:52
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a Te esetedben a munkavállalóidnak kellett az a wc, nem a vásárlóknak.


(bankban sincs. vagyis van, de oda te mint ügyfél nem mehetsz be.)

2011. ápr. 20. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nos, úgy emlékszem az ügyfeleknek kellett... Persze nem biztos, ezért keresem a hátterét..
2011. ápr. 20. 07:51
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk 20 négyzetméteres a bolt, plusz van egy pici raktár rész. Kötelező volt a WC és a kézmosó, de nem a vásárlók miatt, hanem a dolgozó miatt. A vásárlók nem is mehetnek be oda, ahol a WC van.
2011. ápr. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
OK, köszi!
2011. ápr. 20. 22:27
 8/8 anonim ***** válasza:
Miért kellene? Akkor minden hajléktalan oda járna szarni, ők meg takaríthatnák.
2023. ápr. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!