Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A kötelező túlórát mennyi...

A kötelező túlórát mennyi idővel előtte kell elrendelni a munkáltatónak? Kötelező írásban?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 21. 18:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne viccelj már, a cégek 80%-nál a munkaidő vége felé kezd egyáltalán kiderülni, hogy tovább bent kell maradni, ha végezni akarnak határidőre a munkával. Én még ilyenről életemben nem hallottam, hogy valaki előre írásban közölte volna a túlórázást. Hol élsz te? A Holdon?
2011. ápr. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48 órával előtte, ha minden igaz
2011. ápr. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A törvényi szabályozásra vagyok kíváncsi kedves első.

Azt hiszem normális hangnemben kérdeztem, válaszolhatnál ugyanúgy. Attól, hogy neked természetes az, ami nem felel meg a törvénynek, meg esetleg a cégek 80%-ának, attól még a munkaügyi bíróságnak nem lesz az.

A normális választ köszönöm.

2011. ápr. 22. 21:50
 4/8 anonim ***** válasza:

Az elsővel értek egyet.


Ha azt akarod, hogy a jövőben is életben maradjon a cég, ahol dolgozol, akkor nem ilyeneken lovagolsz, hogy törvényesen mi a helyes, hanem azon munkálkodsz, hogy a cégnek minél jobban menjen, ezáltal biztosítsd magadnak a lehetőséget, hogy továbbra is lesz munkahelyed (ha elmész tőlük, ne azért kelljen elmenned, mert bezárt a cég, hanem mert TE így döntöttél). Csak nagyon sok munkavállaló nem így látja, pontosabban át sem látja. A munka nem abból áll, hogy négykor eldobom a szerszámot, még ha be sem fejeztem az adott munkadarabot, s a munkaidő sem azért van, hogy valahogy leteljen és rohanjunk haza. Tudod, a fizetésért meg kell dolgozni, s a céget csak úgy lehet életben tartani, ha olyan alkalmazottakkal dolgozik, akik felháborodás nélkül képesek túlórázni. Ha kell, minden nap, ha kell, hétvégén is. Nem a cég van érted, hanem te vagy a cégért. Remélem megértettél.

2011. ápr. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

pont az olyan hozzáállás miatt, mint az első és a harmadik miatt tehetnek ma meg mindent Magyarországon egyes cégek...


és pont fordítva: te vagy a cégért, mert ha nem dolgoznál ott, akkor magától nem menne a munka

2011. ápr. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha megy a munka, akkor van bevétel, tehát van fizetés. Ha nem megy a munka, ha nem akarsz túlórázni, abból nincs bevétel, a nincsből pedig fizetés sincs. Az emberek azon agyalnak, hogyan tudnának a kötelező 8 óra után azonnal hazarohanni, de közben elvárják a fizetésemelést, a béren kívüli juttatásokat, s azt, hogy a vezetőség még ki is nyalja a s.ggét, csak az nem jut el a tudatukig, hogy ha ők nem tesznek a cégért, akkor a saját helyzetük sem javul. Minden csak hozzáállás kérdése.


Egy biztos: soha nem alkalmaznék olyan munkaerőt, aki nem kellő alázattal végzi a dolgát, s azon háborog, hogy nem értesült időben a kötelező túlóráról, mert az ilyen ember nem viszi előre a vállalatot, inkább hátráltatja azzal, hogy a kollégáit is "uszítja", s ezzel csökkenti a hatékonyságot. Vagy ha már felvettem (mert az állásinterjún nyilván nem azzal mutatkozott be, hogy nem áll szándékában a cégért akár egy lépést is tenni, legyen szó pl. túlóráról), a második alkalom után megválnék tőle.

2011. ápr. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

érdekes én az állásinterjún közöltem, hogy baromira nem fogok túlórázni, csak, ha feltétlen szükséges (nem jellemző a munkakörömben)... elmondtam, hogy mihez nem értek és elmondtam, hogy nagy a pofám...és felvettek...


amíg játszottam 2 évig az agyamat, hogy milyen lelkes vagyok és mi mindenhez értek, sehová nem kellettem

2011. ápr. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ja és hagy tegyem hozzá, hogy a mértéktelen túlóra nem igazán érdeke egy cégnek sem, a vég érdeke, hogy túlóra nélkül legyen meg a darabszám pl. egy gyártócégnél és elégedett nem kizsigerelt dolgozói legyenek...mivel bizonyított tény, hogy kizsigerelt, kifáradt dolgozókkal nem igazán lesz egy cég hosszú távon nyereséges
2011. ápr. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!