Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Sérült bankjegy- A kód megvan,...

Sérült bankjegy- A kód megvan, a MNB így is beváltja vagy kell hozzá az a fényes bankjegy vonal?

Figyelt kérdés
[link]
2011. ápr. 22. 12:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha megvan a bankjegy legalább fele, akkor becseréli. Ő, mint jegybank más ismérvek alapján is felismeri.


De, ha nem akarsz odáig elmenni, akkor van olyan kereskedelmi bank, amelyik jutalék nélkül beváltja, lévén végül is ő is az MNB-hez juttatja el.

2011. ápr. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"Ha megvan a bankjegy legalább fele, akkor becseréli."


Valamivel több, mint a fele. (Pontosan nem tudom mennyivel)


Másképp két félből lehetne csinálni két egészet :)

2011. ápr. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Fele megvan akkor bármelyik nagyobb kereskedelmi bank kicseréli. De asszem a postán is megteszik. (csak azért mondom, ha nem vagy pesti akkor sétálj be a helyi OTP-be, K&H-ba stb és kicseréli) Ezért van kétszer rajta bankjegy sorszáma. Egyik baloldalt vízszintesen a másik jobboldalt függőlegesen. Ha csak egyik fele van meg a bakjegynek akkor is érvényteleníteni tudják. De a fele kell!
2011. ápr. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Okosak vagytok. Mondom, hogy a fele nem elég. Ha ez neketek nem elég, akkor:


"Az MNB teljes névértéket térít a hiányos bankjegyért, ha átváltás céljából az Ügyfél a bankjegynek a felénél nagyobb részét benyújtja."


[link]

2011. ápr. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"a felénél nagyobb részét" – Akkor azt mond meg légyszives, hogy mennyi az a felénél nagyobb rész? Mert a tudomány mai állása szerint 50,0000000001% már nagyobb a felénél.

Abban bankban ahol én dolgoztam a pénztáros lányok kicseréltek olyan pénzeket amik a félbe voltak szakadva középen, keresztbe és csak a "fele" volt meg.

2011. ápr. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.


Valóban úgy szól a törvény, hogy a felénél nagyobb részt kell odaadni. De egyrészt ezt kulturáltan is meg lehet mondani, nem kell mindjárt lehurrogni az embert, másrészt pedig a gyakorlat nem ezt mutatja.


Én is cseréltem már be nem egyszer bankjegyet, és, ha fel lehetett ismerni, akkor szó nélkül kicserélték a kereskedelmi bankok is, felár nélkül, mert a mi városunkban nincs jegybanki kirendeltség.

2011. ápr. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Jegybanki kirendeltség már sehol sincs vidéken. A két utolsó (Debrecen, Székesfehérvár) vidéki fiók is már kb 5 éve bezárt.
2011. ápr. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

@08:17


Talán nem engem kellene kérdezned, hogy mennyivel több a "több, mint fele" a felénél.


Amit linkeltem, az az MNB hivatalos honlapja. Ha ott azt írják, hogy több, mint a fele, akkor szerintem illene elfogadnod.


Egyébként kb 35 évvel ezelőtt volt olyan esetem, hogy az utcán találtam egy darabokra tépett 20 forintost. Összeragasztgattam és bevittem az MNB-be. Akkor ott egy -ha jól emlékszem- milliméter beosztású átlátszó rácsot helyeztek rá és úgy számolták ki, hogy mennyit "ér" a hiányos huszas. Tehát már akkoriban is volt rá módszer, hogy meghatározzák a hiányzó részek méretét.


Manapság meg el tudom képzelni, hogy beszkennelik és egy bizonyos tűréshatár felett a sz.gép az "mondja", hogy "több, mint a fele" (Bőven elég az 1 mm2 - szerintem)


Amúgy, gondolom elég ritka, hogy nehezen megállapítható lenne a több, mint fele kritérium.


A hiányos bankjegyek általában nem hajszálpontosan mértanilag a felénél keletkeznek, hanem mondjuk az egyik sarka leszakad.


Ha meg abban a bankban, ahol dolgoztál a bankárkisasszonyok beváltották a felét is, akkor vagy még más volt az MNB állásfoglalása vagy banki szabálytalanságot követtek el.

2011. ápr. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Ha a felénél nagyobb, akkor beváltják. ... De amúgy annak az izének nem az a neve, hogy FÉNYES BANKJEGY VONAL, hanem az, hogy HOLOGRAFIKUS CSÍK.
2011. júl. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

10:18-nak:


Ha már okoskodsz, legalább nézz utána előbb! A hivatalos meghatározás:


"Hologram hatású fémcsík"

2011. júl. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!