Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan vehetném vissza terület...

Hogyan vehetném vissza területem használatát?

Figyelt kérdés
Válás után, még mindig a volt feleségem használja az én különvagyonomat képező területemet, igaz ezen van egy közösen épített kis ház, mely 50-50%-ban közös. Ezt ő kiadta bérbe a tudtom és beleegyezésem nélkül, melyért jó kis summát tesz zsebre!
2011. ápr. 26. 09:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Keresd fel a bérlőt és mondd meg neki, hogy vagy neked küldi a bérleti díj felét mostantól vagy holnap kidobatod őt és az összes cuccát a rendőrséggel.


Blöffnek mindenképpen jó, amúgy meg nyilván nem ilyen egyszerű a dolog.

2011. ápr. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Erre én is gondoltam, de félek, hogy nem ez a legjobb megoldás. Jogi úton kellene valahogy megoldani.
2011. ápr. 26. 10:47
 3/5 anonim ***** válasza:

Jogi úton ez egy szörnyen bonyolult dolog.


Egyrészről teljesen jogtalan, hogy a te beleegyezésed nélkül kiadta az exed az ingatlant.

Másrészről viszont a bérlő szerződése teljesen érvényes, így nagyon nehéz kirakni.


Nekem egy hasonló (lakásmaffia) ügylet 3 év pereskedésbe került, mire ki bírtam dobni a cigányokat a saját házamból!

2011. ápr. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hűha! Még 3 év? Én csak megakarok szabadulni az ex-től végre....
2011. ápr. 26. 13:16
 5/5 anonim ***** válasza:

Annyi a sztori röviden, hogy alkoholista nagymama eladta a lakást cigányoknak, mikor nagypapa külföldön volt. Természetesen ezt egyedül nem tehette volna meg nagyfater beleegyezése nélkül.


Bepereltük őket, nem jöttel el, halasztást kértek, stb. 1,5 év volt az elsőfokú ítélet. Fellebbeztek, még 1,5 év...


Végül 50% tulajdonjog visszakerült ránk, 50%-ot meg ki kellett vásárolni, hogy eltakarodjanak végre.

2011. ápr. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!