Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi az a fogyasztási egység?...

Mi az a fogyasztási egység? Rákerestem, de nem értem.

Figyelt kérdés

Bérpótló juttatást szeretnék igényelni, édesanyámmal élek, munkanélküli vagyok egy éve.

Van az űrlapon egy ilyen feltétel, hogy "családjában az egy fogyasztási egységre jutó jövedelem nem haladja meg a 25.650 ft-ot"

Ez most egy főre eső jövedelmet jelent???? Dehát akkor alig kap valaki, max. ha egy anya eltart 5 kiskorú gyereket...


2011. ápr. 30. 19:31
 1/7 A kérdező kommentje:
Amikor a munkaügyön beírtak, nem volt erről szó, csak azt mondták,egy évet kell várni...
2011. ápr. 30. 19:32
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
"Ez most egy főre eső jövedelmet jelent????" - Igen.
2011. ápr. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
8%
"fogyasztási egység", szerintem ami a fogyasztásra marad, tehát rezsi, albérlet, csekkek értékével csökkentett nettó jövedelem osztva a háztartásban élők számával.
2011. ápr. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát ez durva...Köszi!
2011. ápr. 30. 19:40
 5/7 A kérdező kommentje:
A második verzió jobban hangzik...
2011. ápr. 30. 19:41
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem, alapvetően nem egy főre eső jövedelmet jelent, hanem egy fiktív számot, amit a családi viszonyok alapján lehet kiszámolni.

A válasz a szociális törvényben van (1993. évi III. törvény):


"Az aktív korúak ellátása tekintetében fogyasztási egység a családtagoknak a családon belüli fogyasztási szerkezetet kifejező arányszáma, ahol


a) az első nagykorú családtag arányszáma 1,0, azzal, hogy a gyermekét egyedülállóként nevelő szülő arányszáma 0,2-vel növekszik,


b) a házas- vagy élettárs arányszáma 0,9,


c) az első és második gyermek arányszáma gyermekenként 0,8,


d) minden további gyermek arányszáma gyermekenként 0,7,


e) a fogyatékos gyermek arányszáma 1,0, azzal, hogy a fogyatékos gyermeket a c) és d) pont alkalmazásánál figyelmen kívül kell hagyni, továbbá ahol


f) az a) és b) pontok szerinti arányszám 0,2-vel növekszik, ha a személy fogyatékossági támogatásban részesül."

2011. ápr. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

""fogyasztási egység", szerintem ami a fogyasztásra marad, tehát rezsi, albérlet, csekkek értékével csökkentett nettó jövedelem osztva a háztartásban élők számával."


Ekkora marhaságot! El ne higgye valaki ezt.

2016. jan. 17. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!