Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Németországból rendelnék,...

Németországból rendelnék, banki átutalással. Mit kell kifizetnem?

Figyelt kérdés
Egyértelműen a termék árát, és a szállítási költséget (ez összesen 240 euró), amit még az átutalással letudok. Ahogy átjön a határon, gondolom ráverik az áfát, adókat, illetékeket, vámköltségeket stb., de ezt nekem ki kell fizetni utólag? Például amikor átveszem.
2011. máj. 7. 14:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Mond az valamit, hogy Európai Unió?


Az áfát ott fizeted, ez benne van az árban. Egyéb adó,illeték, vám nincs. Egyedül a bankodnak kell fizetned a konverzió (ha nem eurószámláról utalsz) és a külföldi devizaátutalás költségét.

2011. máj. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok azzal, hogy uniós tagállam, de a magyar vámtörvényekben (meg eleve semmilyen törvényben) nem tudok biztos lenni. A konverzió és az átutalás költségei milyen magasságokba rúgnak kb?
2011. máj. 7. 16:34
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezek fent vannak a bankod oldalán. A deviza eladási árfolyamot nézd (bár ez naponta változik, következtetni azért lehet belőle), és a kondíciók között eseti devizaátutalás bankon kívülre az érdekes (megnéztem pár banknál, kb. 5-10 euró minimum).
2011. máj. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!