Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan kell pénzügyi portfólió...

Hogyan kell pénzügyi portfóliót készíteni?

Figyelt kérdés
2011. máj. 8. 18:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez nem gyakori kérdések kategória. 3 félév az egyetemen.
2011. máj. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
persze, ezt én is tudom, de nyílván nem azért írtam ki a kérdést, mert jártas vagyok ilyen téren, hanem mert szükségem van segítségre
2011. máj. 8. 18:36
 3/5 anonim ***** válasza:
azt hiszem ilyenkor azt szokták irni google a barátod.
2011. máj. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ezeken a kereteken belül nem lehet segíteni.

Bízz meg vele valakit,hogy készítse el.

2011. máj. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Teszek egy kísérletet egy tömör összefoglalóra. (nem kizárt, hogy ki fogok hagyni dolgokat, NE ez alapján vágj bele, ha erről van szó, bízd szakemberre!!!)


1. Lényeges, hogy kinek készül a portfólió, hány éves, milyen az anyagi helyzete, kockázattűrő képessége meddig terjed ki (hozam erejéig, tőke erejéig, tőkén felül), félretesz-e rendszeresen, meddig tudja nélkülözni a félretevő a pénzt 2. mi a célja vele (megtakarítás, befektetés, spekuláció, egyéb), 3. Ideális bank/brókercég/biztosító választása költségek, elérhetőség, portfólió kezelhetőség alapján 4. eldönteni, hogy te kezeled-e a portfóliót, vagy szakember(ek)re bízod. Ez pénzügyi ismeretek, szabadidő, kockázatvállalás, bizalom kérdése. 4. Termékválasztás kockázatmegosztással, különböző kockázatú papírok arányának megválasztása 5. "Monitoring" mennyi időt szán a befektetésekre, rendszeres hírolvasás, elemzés, ha kell portfólió átrendezése, befektetési tanácsadó esetén ezekkel nem kell foglalkoznia, befektetési jegy "átmenet", nem kell tanácsadó, mégis szakemberek kezelik.

2011. jún. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!