Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tartozik nekem egy magánszemél...

Tartozik nekem egy magánszemély. Mi lesz ha öngyilkos lesz?

Figyelt kérdés

A történet: egy ember aki mindenkitől kölcsön kér, vissza fizetni senkinek sem akarja. Fizetési meghagyást beadtam ellene, ebből már lenne is pénzem, de felvetődött egy kérdés:

-Ha meghal vagy öngyilkos lesz akkor én hogy jutok a pénzemhez?


Szüleivel lakik, nője-gyereke nincs. Feltételezhetően életbiztosítása sincs.


Tehát a konkrét kérdés az, hogy ki örökli tartozását?


2011. máj. 9. 21:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Senki.
2011. máj. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A magánszemélyeknek való tartozást max akkor örökölheti valaki ha az szerződésbe volt foglalva. Akkor is hosszú procedúra.
2011. máj. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 tetris ***** válasza:
Ajjaj, nagy a baj! Legjobb lesz, ha odamész, lekeversz neki egy-két nyaklevest, aztán csak-csak megadja a tartozását.
2011. máj. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Magánszemélyen nem lehet behajtani tartozást, még polgári peres úton se nagyon. Rakás buktatója van, egyrészt a szerződések formai követelményeinek való megfelelés, a tanúk valódisága (ha akár egy dolog is hibádzik, érvénytelen a papír, aztán senki nem látott semmit)


De, ha tegyük fel minden klappol papírügyileg akkor is legalább 5-6 év mire történik majd valami.

2011. máj. 10. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Tetris: elég nagy összegről van szó, ahhoz hogy csak úgy kiperkálja.


A procedúra hossza jelenleg nem érdekel, csak az, hogy ha felköti magát mi lesz velem.

2011. máj. 10. 06:47
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem lesz, aki fizessen...
2011. máj. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!