Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Míért hiszik azt sokan, hogy...

Míért hiszik azt sokan, hogy a tűzoltók semmit sem csinálnak? Miért nem becsülik meg őket?

Figyelt kérdés

Mostanában, amikor felvetették, hogy a rendvédelmiseknek(köztük a tűzoltóknak) felemelik a nyugdíjkorhatárt, sokan helyeselték, mert "a tűzoltók semmit sem csinálnak, egész nap csak kártyáznak, pihennek, és napi két riasztásra kimennek". Hát ez egy iszonyú baromság. Ha valaki szerint napi háromoltáson vesznek részt, akkor annak elmondom, hogy:

-A közúti baleseteknél az élő embereket, és a hullákat ők szedik ki a kocsikból. A kedves fikázók vállalkoznának arra, hogy széttrancsírozott hullákat mentsenek ki kocsikból?

-Természeti katasztrófák idején a katonákkal együtt ők mentik az embereket, pakolják a zsákokat, viszik az ellátmányt az embereknek.

-Ha vízihullát találnak, ők szedik ki a vízből. a kedves tűzoltókat fikázók vajon megcsinálják-e?

-Ha felgyullad a házad, aők mentenek ki az égő házból kockáztatva a saját életüket.

-Ha felrobban pl egy atomerőmű, ők mennek oda oltani. És nem nyavajoghatnak, hogy ők nem fognak olyan radioaktív környezetbe bemenni.(Csernobilnál pl. két óra alatt 150 tűzoltó halt meg).

-A tűzoltókocsikat, tömlőket, és egyéb eszközöket ők tartják karban.

-Nap mint nap az életüket kockáztatják másokért, önként. És ők nem sztrájkolhatnak, mint a taxisok, vagy bkv-sok, mert törvényileg tiltva van. Nap, mint nap hatalmas stressznek vannak kitéve, olyan dolgokat látnak, amiket más még filmen sem lát.(szétégett , darabokra szakadt emberek, kisgyerekek, stb.) Az egészségük súlyos mértékben károsodhat, és sokkal hamarabb elhasználódik a testük, mint egy átlagembernek. És mindezt havi 90 ezer forintért.

Ha valaki nem becsüli meg a tűzoltókat, az megérdemelné, hogy csak egyszer találkozzon velük szolgálat közben, aztán majd gondolja végig, hogy tégyleg annyira semmittevők-e.


2011. máj. 9. 21:52
 1/3 anonim ***** válasza:
én sosem hallottam ilyenről, hogy valaki lenézné őket.
2011. máj. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Itt igazából, sajnos nem arról van szó, hogy valaki lenézné a tűzoltókat, hanem sajnos egy népbetegségről van szó, ez azt jelenti, ha nekem szar, neked is legyen az. Azért mondják az emberek, hogy tetszik nekik, ha felemelik a tűzoltók, rendőrök nyugdíjkorhatárát, mert tudják, hogy ma már senki sem lesz igazán nyugdíjas aki nem takarít meg és aki ezt nem teheti meg, annak az maradt, hogyha másokon látja hogy neki is szar, akkor ezzel jobb lesz neki. Sajnos amíg az emberek ezen "csámcsognak", addig csendben megfelezték a táppénz maximumát, ha valaki ma keres 500e Ft-ot és táppénzre kerül, akkor maximum 150e Ft-ot fog kapni. Sajnos a szociális háló széthullik, de ez minden országban így van, sajnos hozzánk most ért el a változás. Megnyugtatásul, nem a tűzoltók ellen irányulnak ezek a dolgok. Sőt tisztelet nektek.
2011. máj. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én nagyon tisztelem őket!!! De sajnos ismerek olyan embereket akik azt mondják, hogy nem normálisak és h nagyképű szoknyapecérek stb...de sztem ezekben az emberekben bőven van irigység is...
2012. jún. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!