Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ki és milyen végzettséggel...

Ki és milyen végzettséggel jelentkezhet PÉNZÜGYI TANÁCSADÓ-nak?

Figyelt kérdés

Ha a cég a következőket ajánlja:


Mit nyújtunk Önnek pályája kezdetén?


* Garantált juttatást az első félévben

* Magas szintű szakmai átképzést

* Ügyfélkört, piacképes termékeket

* Állandó szakmai támogatás


2011. máj. 11. 07:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Bárki jelentkezhet, mindenkit fel szoktak venni, és akinek nem megy a havi x darab szerődéskötés, azt kirúgják.

Hiába hívják tanácsadónak, ez ugyanúgy ügynöki munka.

Én el is szoktam hajtani az összeset, valamikor már időpontegyeztetés előtt, de akikkel beszéltem, mind kiderült róluk, hogy nem értenek a pénzhez, amikor feltettem nekik néhány kérdést (közgazdász vagyok)

2011. máj. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

Ami lesüt, róla, hogy egy pénzintézet termékeit kell eladnod, a fixhez limitet kell teljesíteni, ami a végére csak a kezdők 10%-nak sikerül, ha buktad, akkor pedig vissza kell fizetni az addigi juttatásokat.

Ügyfélkör: ismerőseid + telefonkönyv

Ha már érdekel a szakma, ne 1 pénzintézethez menj, hanem független céghez, nagyobb esély van a sikerre, ha nem kell azt mondanod az ügyfélnek, hogy ezt hoztam ez most a legjobb termék a piacon, hanem ténylegesen megkérdezed mit szeretne és megkeresed, ami tényleg a legjobb.

2011. máj. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

lemaradt: érettségi szükséges, de ha nincs diploma, akkor munka mellett meg kell csinálni 2 képzést.

Illetve az 1. válaszolónak lenne egy kérdésem:

Mik azok a kérdések amikre nem tudnak válaszolni?

2011. máj. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem kell túl bonyolultakat kérdezni.

Mikor állampaírról beszél, rá kell kérdezni, hogy mi történik a kamatváltozáskor, meg hogy mennyi is most az alapkamat? 3-ból 2 nem tudja!

Részvénynél is kérdezhetsz kategóriákat, nevezzen meg egy-kettőt, indexeket, stb.

Sajnos az átlagember még annyira sem "művelt" gazdaságilag, mint ők, ezért könnyen megvezethetik őket. Nemrég történt egy ilyen a rokonságban is, és ajánlás útján hozzám is akartak jönni. Mikor elmondták, hogy mit intéztek a rokonoknál, lebasztam őket is, meg a rokonokat is :)

2011. máj. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
És ha valaki azt válaszolná valamire, hogy nem tudom, mert mind az 50 pénzintézet 10 000 termékét + az állam több száz lehetőségét nem tudom fejből, de következő alkalomra , abból ami téged érdekel 110%-t fogok tudni?
2011. máj. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Alap dolgokat tudnia kell, főleg, ha ez a munkája, és ezzel foglalkozik naphosszat. Én megértem, hogy sokan kényszerből választják ezt a munkát, de akkor legalább nézzen utána mindennek, amiről beszél.
2011. máj. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Ez teljes mértékben így van, amiről beszélek azt 110%-ban tudnom kell, de amit nem használok 3-5 évig és úgy merül fel, azt viszont nem fogom tudni kapásból.
2011. máj. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat !
2011. máj. 11. 23:26
 9/9 anonim válasza:
Érettségi azért kell valószínűleg.
2011. máj. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!