Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha külföldről rendelek meg...

Ha külföldről rendelek meg egy elektronikai gépet akkor az mennyi idő mire kiszállítják és hogy mennyire biztos az hogy a mit (többi lent) ?

Figyelt kérdés

rendelek az lesz benne és hogy ha valami folytán nem működne a gép akkor mit tudok csinálni mert nem sok esélyem van elmenni a boltba és reklamálni a hogy javítsák meg mert garanciális?

$119.99 és ha ez van oda írva az árhoz akkor az most amerikai dollár?

itt a link hogy mit szeretnék venni

[link]


2011. máj. 14. 07:44
 1/9 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt elolvasod és benne van minden válasz. Ha nem érted akkor jobb, ha nem rendelsz külföldről.


Mellesleg szerinte ez a cég nem szállít USA-n kívülre.


Az árra számolj rá +25% ÁFÁ-t és 5% VÁM-ot, mivel EU-n kívülről érkezik!

2011. máj. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ok valójában testvéremnek lesz aki jól tud angolul csak meglepetésnek akartam legfeljebb ő segít majd megrendelésben
2011. máj. 14. 08:44
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez a cucc itthon újonnan helyi garanciával 55e forint körül van.


120$ + 25% ÁFA + 5% vám = ~ 170 $ + 30-50$ postaköltség, 220-230$ között jönne ki.


Mivel most olyan 200 forint körül lehet venni a dollárt, így ez 46.000 forint. Őszintén 8 ezer forintért én inkább lesétálnék a sarki boltba, ahol ott van helyben a garancia és 10 perc alatt megvagy.

2011. máj. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Garanciát az importőr disztributor ad ő tartja fenn a garanciális szervízeket.Egy magyar szervíz miért javítana egy amerikai importőr által beszerzett gépet? kitól kapná meg a javítás ellenértékét?
2011. máj. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
hát azért havi 3000ft zsebpénznél számit az a 8 ezer ft
2011. máj. 14. 12:07
 6/9 anonim ***** válasza:

Az lehet, de milyen rossz lesz, ha 1 évi zsebbpénzed kifizeted rá és:


- Ellopják a postán idefele (egyáltalán nem ritka eset)

- Megérkezik, de le van zúzva / össze van törve

- Elromlik, de vissza kéne postázni amerikába, hogy gariztassátok...


Nem érdemes ilyesmit külföldről venni...

2011. máj. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
akkor azt mondod hogy jobban megéri ha inkább itthon veszek drágábban cuccot?
2011. máj. 14. 15:08
 8/9 anonim ***** válasza:

100x biztonságosabb.


Én sok mindent rendelek az EU-n belülről (USA annyira felejtős a VÁM és a nagy távolságok miatt...) és ott is ha normál postával jön a cucc (nem maszek csomagküldővel) akkor 10-ből 6 csomaggal van valami gond. 1 elveszik (ellopják a r0hadék postások), 3-at összebarmolnak úgy, hogy bakancsnyomok vannak a dobozon, 2 meg ripityára van törve a "törékeny" felirat ellenére. És akkor hiába vettem egy cuccot jó áron, még ha rutinosan a postás előtt bontom ki a csomagot (így bizonyított, hogy sz@rrá tört) akkor is kifizetik a termék árát jóesetben, a postaköltséget meg buktam...


Annyit voltam már a Magyar Királyi Posta panaszkezelésén hogy arcról ismernek... Már nagyon régen csak csomagküldő-vel hozatok bármit, akkor is ha drágább. Csak úgy már egy csomó mindent nem éri meg.

2011. máj. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyébként nem szállítanak Magyarországra... Rakd be nyugodtan kosárba, aztán "Estimate Shipping and tax", kiválasztod az országot, megadod az irányítószámot és kiírja, hogy bocs, de oda nem küldjük.
2011. máj. 15. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!