Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hirtelen jött nagy pénz...

Hirtelen jött nagy pénz (Lottó5ös) bármire is kötelezne?

Figyelt kérdés
Arról jutott eszembe, hogy bőven milliárd fölött van a telitalálatos. Az emberek egyik fele irreális költekezésbe kezdene és olyan dolgokat venne, amire még csak nem is vágyott, de két kézzel szórná a pénzt, (ebből lesznek a két év alatt legatyásodott exnyertesek), a másik fele meg megriadna és nem tudna mit kezdeni vele. (Ez pedig az eltúlzottan kishitűek riadalma). Kevesen gondolkodnak úgy, mint én? Hogy a sok pénz elsősorban biztonságérzetet ad a világban, kiszolgáltatottság-mentességet. Másodsorban stabil megélhetést, harmadrész némi luxust, némi különlegest. De semmiképpen nem kötelez arra, hogy alapvetően kifordulj önmagadból, más emberré válj, vagy gyökeresen válts életvitelt.
2011. máj. 14. 15:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Pedig hidd el! A pénz megváltoztatja az embert! Én is úgy gondolkoztam, mint te, addig amíg nem lettem gazdag.(Én nem a lottón nyertem.) Én a pénz miatt megváltoztam, nem érdekel semmi, csakis a pénz. Minden gondolatom a pénz körül forog. Azelőtt érdekelt más emberek sorsa(pl. hitelesek, szegények, rászorulók), de most ezek teljesen hidegen hagynak.
2011. máj. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én is teljesen kifordultam magamból a pénz hatására. Gyakorlatilag az életcélommá vált, az áll a 0. helyen a fontossági sorrendben. Nem érdekel semmi ami a hétköznapi embereket foglalkoztatja. Csak a menő kocsi, furikázás, heti 3 diszkózás, új "barátnő" 2 havonta.. Nem normális élet, de már esélytelen visszatérnem a "rendes" útra.

Szóval majd ha meglesz neked is a pénz új átbeszéljük mennyire változtatott meg.

2011. máj. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi, nem tudom, hogy igazat írtok-e vagy csak élénk a beleérzőképességetek, aranyosak vagytok. Én átlagemberes életből kerültem jobb helyzetbe. No nem vagyok milliárdos, le lényegesen tehetősebb, mint a régebbi korszakban. Valamelyest engedékenyebb lettem magam felé, mert nagyon akartam egy sportkocsit, megvettem és élveztem/élvezem stb. De érdekes módon józan tudtam maradni. Nekem a pénz (tekintve a szerényebb múltbéli körülményekre) nem a habzsidőzsit elsősorban, hanem a létbiztonságot.
2011. máj. 14. 17:10
 4/10 A kérdező kommentje:
jelenti.
2011. máj. 14. 17:11
 5/10 anonim válasza:
Akkor küldhetnétek egy keveset:-) én bármit csinálok, dolgozok, dolgoztam mindig is nincs pénzem.
2011. máj. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ide is jöhet egy kevés:)mint elözö irta,tök mindegy mennyit gürizünk,semmi nem vàltozik!jo,hogy van akinek igen!
2011. máj. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Apukám is azt szokta mondani, hogy házfelújítás, új kocsi, új ruhák, pár milla a közeli rokonoknak, aztán a lóvé nagy része menne a bankba, nagyjából minden ugyanolyan lenne, mint eddig, csak nem menne többet dolgozni:) Hát azért megnézném, ha tényleg nyerne ennyi pénzt...
2011. máj. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 kepek válasza:
a jövö heti tuti nyertes lotto számok: 12 56 73 72 88
2011. máj. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszi, megjátszom és ha nyerek, megkereslek és részesedést fizetek :)
2011. máj. 16. 08:26
 10/10 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy szerintem nem a gazdagság változtatja meg az embert, hanem a szegénység. Ismerek olyan embert, akinek jól ment régen és ma nagyon szarul. Hát ő többet változott rossz irányba, mint akinek hirtelen megszaladt.
2011. máj. 16. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!